خانه » اخبار » طرح استعدادیابی قرآن در زنجان تقویت می شود
طرح استعدادیابی قرآن در زنجان تقویت می شود

طرح استعدادیابی قرآن در زنجان تقویت می شود

حجت‌الاسلام مسعود صفی یاری در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» با اشاره به اجرای طرح استعدادیابی قرآنی در سطح استان زنجان افزود: طرح استعدادهای قرآنی به‌صورت متمرکز از آبان ماه سال ۹۵ اجرا می‌شود و تاکنون هم به خوبی اجرا شده است.

وی اظهار کرد: طرح استعدادهای قرآنی برنامه بلندمدت یک ساله است و هدف از اجرای این طرح تربیت قشر جوان و نوجوانان در بحث قرآن است و در سال جاری به جد پیگیری می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: طرح استعدادیابی قرآن برای نوجوانان سنین ۱۰ تا ۱۸ سال  است و این طرح در شهرستان‌های زنجان، ابهر، خرمدره، خدابنده و ماه‌نشان اجرا می‌شود.

صفی یاری تأکید کرد: باید جلسات حفظ قرآنی کریم شناسایی و تقویت شود و جلسات قرآنی هم باکیفیت بیشتری برگزار شود و همچنین باید حفظ، قرائت و روخوانی قرآن کریم در استان تقویت شود.  

وی ابراز کرد:  باید جلسات حفظ و کرسی‌های حفظ قرآن کریم به خوبی در استان زنجان به خوبی انجام شد و در این میان استعدادیابی از حوزه قرآنی با نگاه  به آینده توسط سازمان تبلیغات اسلامی استان انجام می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان تصریح کرد: در این برهه زمانی که  دشمن با انواع ترفندها وارد عرصه شده باید فعالیت‌های قرآنی در جامعه به خوبی تقویت شود.

صفی یاری گفت: قرآن تأثیرگذارترین امر درزمینه توسعه فرهنگ دینی و اسلامی در جامعه است و رفع چالش‌های فرهنگی درگرو توجه بیشتر به قرآن و مفاهیم قرآنی است.

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.