شادی مردم ابهر بعد از راهیابی ایران به جام جهانی + عکس

ابهرآنلاین:  ملی پوشان ایران با یک نمایش منطقی و به دور از احساس توانستند با نتیجه یک بر صفر حسرتی که چهار سال پیش در کره در دل ایرانی ها مانده بود را به اشک شوق تبدیل کنند.

ایران در رقابت های مقدماتی با ۵ پیروزی، یک تساوی و دو شکست با ۱۶ امتیاز به عنوان تیم نخست گروه خود راهی جام جهانی شد. نکته جالب توجه کسب ۹ امتیاز از این شانزده امتیاز در سه بازی آخر بود. در شرایطی که امیدها برای صعود بسیار کمرنگ شده بود.

1392032820005647_PhotoL

شاگردان کی روش که در دیدارهای اول چندان مطمئن نشان نداده بودند، در سه بازی اخیر خود کاری کردند کارستان. کسب شش امتیاز از کره جنوبی، تیمی که چهار سال پیش ایران را از راهیابی به جام جهانی محروم کرده بود، لذتی فراتر از پاسخ دادن به کری خوانی های نه چندان دوستانه سرمربی کره جنوبی داشت.

ایران پیش از این در جامهای جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین، ۱۹۹۸ فرانسه و ۲۰۰۶ آلمان حضور یافته بود. مردان آریایی در این دیدارها موفق به صعود از گروه خود نشدند. تنها برد ایران در جام جهانی، در سال ۱۹۹۸ و مقابل آمریکا به دست آمد. امیدواریم این بار تیم ایران بتواند موفق به صعود از گروه خود شود.

ایران به عنوان سومین تیم آسیایی راهی جام جهانی ۲۰۱۴ شد. پیش از این، ژاپن و استرالیا صعود خود به جام جهانی را جشن گرفتند.

:

  • آتش زدن پرچم ایران در افغانستان (۱)
  • تصاویر از پرچم ایران آریایی (۱)


در همین راستا »

۳ نظر برای شادی مردم ابهر بعد از راهیابی ایران به جام جهانی + عکس

ثبت نظر »

- "ابهرآنلاین" نظراتی را كه حاوی توهین است، منتشر نمی كند
- لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
- تایید نظرات شما ممکن است تا 24 ساعت طول بکشد

برای حمایت از ما امتیاز دهید