خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ دخالت نمایندگان در امور اجرایی، یکپارچگی مدیریت را مختل می‌ کند
اخبار زنجان/ دخالت نمایندگان در امور اجرایی، یکپارچگی مدیریت را مختل می‌ کند

اخبار زنجان/ دخالت نمایندگان در امور اجرایی، یکپارچگی مدیریت را مختل می‌ کند

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از استانداری زنجان؛ فریدون احمدی در جلسه کمیته برنامه‌ ریزی شهرستان زنجان، اظهار کرد: در صورتی که مشکلات مختلف در سطح بخش، شهرستان و استان، مرتفع نشده و نیاز به پیگیری از طریق دستگاه ‌های ملی باشد، با انتقال مشکلات طی رعایت سلسله‌ مراتب به نمایندگان و امکان پیگیری و حصول نتیجه از طریق دستگاه‌ های ملی با کمک نمایندگان، وجود دارد.

وی با بیان اینکه دخالت نمایندگان مجلس در امور اجرایی، یکپارچگی مدیریت را مختل کرده و اولویت ‌های برنامه‌ ریزی را از بین می ‌برد، گفت: فراهم کردن تعامل بین مدیران بر عهده استانداران و فرمانداران بوده و مسائل داخلی باید در درون استان، پیگیری شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه قانون بودجه سال ۹۷ در شرایطی به تصویب رسید که مسائلی مانند خروج آمریکا از برجام و کاهش فروش نفت، پیش‌بینی نشده بود، ابراز کرد: اکنون با کاهش فروش نفت و عدم وصول مالیات به دلیل ضعف اقتصادی کشور، اعتبارات تخصیص ‌یافته در بودجه کاملاً محقق نخواهد شد، چرا که ایجاد تحول و توسعه از طریق اعتبارات عمرانی و سرمایه‌ گذاری اتفاق می‌ افتد که با توجه به شرایط کنونی کشور، میزان این اعتبارات، قابل توجه نیست.

احمدی با بیان اینکه جلب رضایت حداکثری با حداقل اعتبارات، هنر مدیریت دستگاه‌ های اجرایی است، افزود: نمایندگان نمی‌ توانند در این مسائل ورود پیدا کنند، چرا که ورود نمایندگان، اولویت‌ های برنامه‌ ریزی شهرستان ‌ها را بر هم می ‌زند.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس، مرجع تشخیص اولویت برنامه‌ های استان نبوده و توانایی جذب اعتبار نیز ندارند، خاطر نشان کرد: اولویت را وقتی می ‌توان تشخیص داد که به همه جوانب کار مسلط بود که این امر از عهده نمایندگان، خارج بوده و تشخیص آن با مدیران اجرایی است. همچنین نباید با وعده‌ های بزرگ، مردم را بیش از حد امیدوار کرد، چرا که تعیین مدت مشخص برای عمل به وعده‌ ها بسیار بهتر از عمل نکردن به وعده‌ها است. 

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی،  یادآور شد: در شرایط کنونی و با توجه به کاهش فروش نفت و صَرف بیش از ۹۵ درصد بودجه کشور در هزینه ‌های جاری دستگاه ‌ها و حقوق کارکنان دولت، باید وعده اجرای پروژه ‌ها و انجام اقدامات با رعایت جوانب احتیاط صورت گیرد.

احمدی  ادامه داد: باید با اولویت ‌بندی انجام پروژه ‌ها و با حفظ وحدت، انسجام و یکدلی، به ‌گونه ‌ای برنامه ‌ریزی شود تا خروجی اعتبارات مختصر، تبدیل به کارهایی شود که در کوتاه ‌مدت، جواب داده و اعتماد و امیدواری جامعه را افزایش دهد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی کشور، این است که هیچ‌ گاه جناح ‌ها و صاحبان اصلی قدرت، حاضر نشده ‌اند موفقیت ‌های بزرگ را برای تمام جامعه ببینند، تصریح کرد: وقتی تصمیم های بزرگی در کشور گرفته می شود، جناح ‌های سیاسی، همدیگر را بر زمین می‌ زنند. اقداماتی همانند پذیرش قطعنامه ۵۹۸، هدفمندی یارانه ‌ها و برجام در زمان خود، موفقیت بزرگ و تصمیم صحیحی بودند که متاسفانه بلافاصله پس از اجرا از آنها به عنوان خیانت به کشور نام برده شد.

احمدی افزود: در حالی که همه اینها در زمان اجرا، سایه جنگ را از کشور برداشته و به واقعی کردن قیمت ها کمک کردند، اما بعدها شرایطی سبب شد که هدفمندی یارانه‌ ها و برجام با مشکلات روبرو شوند.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.