خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ مخاطب، سرمایه اصلی آثار هنری و هنرمندان است
اخبار زنجان/ مخاطب، سرمایه اصلی آثار هنری و هنرمندان است

اخبار زنجان/ مخاطب، سرمایه اصلی آثار هنری و هنرمندان است

امیر نعمتی شامگاه پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: امروز هنر، یکی از شیواترین و رساترین زبان ها و بیان هنرمندانه یکی از تأثیر گذارترین شیوه ها و روش ها برای انتقال بسیاری از مفاهیم اجتماعی، فرهنگی و دینی است.
وی ادامه داد: هر اثر هنری تا زمانی که دردی از جامعه خود را بازگو و گره ای از مشکلات را باز نکند و یا حرف زمانه خود را نزند و منطبق با نیازهای فرهنگی و اجتماعی آن نباشد به سختی در میان مخاطبان خود جایگاهی می یاد و مقبول واقع می شود.
سرپرست حوزه هنری انقلاب اسلامی استان زنجان تصریح کرد: خوشبختانه این استان از پیشینه فرهنگی هنری غنی برخوردار است و به سبب وجود هنرمندان توانمند و فرهیخته در اکثر شاخه های هنری ظرفیت بسیار بالایی دارد.
وی تصریح کرد: با توجه به شرایط امروز هنرمندان ما باید با انگیزه و توان بیشتری در عرصه حضور داشته باشند و دست به خلق آثاری اثرگذار بزنند که بیش از هر زمان دیگری ضروری است و این مهم قطع یقین با همدلی و اتحاد و همفکری همه هنرمندان توانمند استان امکان پذیر خواهد بود .
نعمتی با بیان اینکه آنچه امروز در تولید آثار هنری کمتر به آن توجه می شود بار محتوایی و تولید محتوایی آثار هنری است، اظهار کرد: در این زمینه نیاز به تامل و تأکید دوباره است و هنرمندان قبل از خلق آثار بر اساس نیازهای جامعه هدف و مخاطب خود مطالعه و پژوهشی را انجام دهند.
این مسئول خاطرنشان کرد: شایسته است هنرمندان بر اساس این مطالعه و پیش زمینه فکری دست به تولید و خلق آثاری بزنند که مورد قبول و پذیرش مخاطبان و مردم که در واقع همین مخاطبان پشتوانه و سرمایه های اصلی آثار هنری و هنرمندان هستند که دیدگاه و نظرات آنها موجب رشد و تعالی وی و ایجاد انگیزش های لازم در هنرمندان خواهد بود .
7312/8068

انتهای پیام /*

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.