خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ فعالیت ۱۸۱ تیم اجتماع محور در زمینه آگاه سازی و پیشگیری از اعتیاد
اخبار زنجان/ فعالیت ۱۸۱ تیم اجتماع محور در زمینه آگاه سازی و پیشگیری از اعتیاد

اخبار زنجان/ فعالیت ۱۸۱ تیم اجتماع محور در زمینه آگاه سازی و پیشگیری از اعتیاد

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از بهزیستی استان زنجان، محمد محمدی در همایش پیشگیری اولیه از اعتیاد با رویکرد اجتماع محور که در سالن فرهنگسرای نور ابهر برگزار شد، افزود: با توجه به اینکه خطر اعتیاد در کمین همه است، همه افراد باید نسبت به آگاه سازی خانواده و فرزندان خود اقدام کنند . سازمان بهزیستی با تقویت و توسعه و تشکیل تیم های اجتماع محور سعی در پیشگیری و افزایش سطح آگاهی مردم دارد.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف این نهاد حمایتی  پیشگیری و درمان  اعتیاد است ، اظهار داشت: با توجه به اینکه بهزیستی دارای ۱۵۲ نوع فعالیت در زمینه های مختلف شامل معلولان، زنان سرپرست خانوار، نیازمندان، ایتام و خدماتی از رده های مهدکودک تا سالمندان ارائه می کند از این رو در راستای انجام برخی از فعالیت ها نیاز به حمایت خیرین و مشارکت های مردمی است.

محمدی با بیان اینکه سال گذشته ۳ هزار و ۴۶۶ نفر از خدمات مراکز اقامتی میان مدت و کمپ ها که تحت نظارت بهزیستی و توسط مردم و بهبودیافتگان اداره می شود خدمات دریافت کردند، افزود: مراکز بهبود اقامتی میان مدت مصرف کنندگان مواد، مراکزی هستند که توسط تشکل ها و سازمانهای غیر دولتی و در راستای اهداف سلامت و خدمات اجتماعی فعالیت می کنند.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت های مردمی برای آموزش در محلات، افزود: ۱۸۱ تیم اجتماع محور در محیط های شهری و روستایی استان زنجان به آموزش و آگاه سازی مردم در زمینه اعتیاد و پیشگیری از آن می پردازند.

محمدی  ادامه داد: رویکرد اصلی این مراکز بر مشارکت گروه های همتا و خودیار متمرکز است و خدمات آن توسط معتادان بهبود یافته ارائه می شود.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به نگهداری معتادان به مدت ۳۰ تا۹۰ روز در این مراکز تصریح کرد: برگزاری جلسات بهبودی ، برگزاری جلسات گروهی، برگزاری جلسات خانواده و پیگیری و ادامه بهبودی پس از ترخیص از مراکز حداقل تا ۶ ماه از دیگر خدماتی است که مراکز اقامت میان مدت به معتادان ارائه می کنند.

محمدی گفت: در راستای تسهیل اشتغال ، توانمند سازی  و بازگشت بهبودیافتگان به اجتماع به تعداد ۹۰ نفر از  بهبودیافتگان وام خود اشتغالی پرداخت شد.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: در حال حاضر۲۳ مرکز خدمات درمانی معتادان تحت پوشش بهزیستی استان زنجان هستند که از این تعداد ۱۱ مرکز اقامتی ، ۱۲ مرکز سرپایی و ۱ مرکز کاهش آسیب در حال ارائه خدمات درمانی به معتادان است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4332901/فعالیت-۱۸۱-تیم-اجتماع-محور-در-زمینه-آگاه-سازی-و-پیشگیری-از-اعتیاد

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.