خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ اجازه تفکیک زمین در محدوده شهر زنجان داده نخواهد شد
اخبار زنجان/ اجازه تفکیک زمین در محدوده شهر زنجان داده نخواهد شد

اخبار زنجان/ اجازه تفکیک زمین در محدوده شهر زنجان داده نخواهد شد

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از استانداری زنجان، «ابهرآنلاین»داد سلطانی در جلسه کارگروه امور زیربنایی استان، با بیان اینکه مشاوری برای تعریف یک راهبرد توسعه ای برای اراضی محدوده شهر زنجان انتخاب شده است، اظهار کرد: از سال های گذشته، ذهنیت اعضای همه تعاونی ها در زنجان، داشتن یک قطعه زمین بوده که رویکرد راهبردی در این خصوص این است که محدوده های خدماتی برای ارائه خدمات مورد نیاز مردم شهر زنجان تعریف شود.  

وی با بیان اینکه تفکیک زمین تنها در مقاطع زمانی خاص برای دستگاه های دولتی قابل تصور است، افزود: هیچ طرح تفکیکی برای این محدوده ها نخواهیم داشت، مگر برای اهداف توسعه ای عمومی توسط دولت با رویکرد مبتنی بر سرمایه گذاری و ارائه خدمات مورد نیاز مردم که متناسب با شرایط، تصمیم گیری می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان از مشاور این طرح خواست رویکرد راهبردی تحقق پذیر برای زمین های محدوده شهر زنجان در نقاط هدف، تهیه و تدوین کند و اظهار کرد: این رویکرد راهبردی باید با لحاظ کردن متغیرهایی همچون زمان، هزینه و اعمال تغییر متغیرهای مربوطه و توجه به تامین زیرساخت ها، متناسب زمان و هزینه تعریفی صورت گیرد.

سلطانی توجه به موضوعات زیرساختی در طرح های خدماتی تعریف شده فعلی را مورد تاکید قرار داد و گفت: با توجه به نظرات دستگاه های متولی باید نسبت به اِعمال متغیرهایی همچون وضعیت تامین انرژی، مسائل حقوقی و مالکیت ها توجه لازم صورت گیرد و هزینه-فایده های طرح متناسب با این شرایط، مورد سنجش قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مشاور قبل از تجزیه و تحلیل متغیرهای ارائه شده، باید به وضعیت سرمایه گذاری و عناصر توسعه گرا در این مناطق، توجه لازم داشته باشد، تاکید کرد: از مواردی که باید در راستای تعریف راهبردهای توسعه ای در این مناطق لحاظ کرد، ابطال فیش های موجود و بازگرداندن مالکان در اختیار شرکت های تعاونی، ایجاد مالکیت واحد با ادغام شرکت ها، مسائل حقوقی و شهرسازی و توجه به عناصر توسعه گرا خواهد بود.

سلطانی با بیان اینکه فیش های زمین در محدوده شهر زنجان توسط تعاونی ها در سال های گذشته خرید و فروش شده است، گفت: اجازه تفکیک زمین در محدوده شهر زنجان داده نخواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان با اشاره به اینکه زمین های محدوده شهر زنجان تبدیل به یک دغدغه و تهدید برای توسعه شهر زنجان شده اند، افزود: برای کاهش مشکلات تعاونی ها، نیازمند تعریف یک راهبرد در این خصوص هستیم تا با مشاوری که تعاونی ها در اختیار گرفتند، مسیری برای برطرف کردن مشکلات فعلی و صیانت از سرمایه های شهر در دستور کار قرار گیرد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4332893/اجازه-تفکیک-زمین-در-محدوده-شهر-زنجان-داده-نخواهد-شد

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.