خانه » اخبار » نقشه جامع فرهنگی شهرها و روستاها تدوین شود
نقشه جامع فرهنگی شهرها و روستاها تدوین شود

نقشه جامع فرهنگی شهرها و روستاها تدوین شود

ابهرآنلاین: عضو شورای اسلامی شهر ابهر با اشاره به لزوم تدوین نقشه جامع فرهنگی شهرها و روستاها گفت: بانوان با حضور در مراکز فرهنگی و در حوزه‌های تخصصی می‌توانند در تدوین این نقشه تاثیرگذار باشند.

در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در زنجان با اشاره به نبود طرح توجیهی ‌‌سرمایه‌گذاری ‌بخش گردشگری در ابهر اظهار کرد: نبود طرح توجیهی و عدم برنامه‌ریزی متناسب با سرمایه‌گذاری از دیگر مشکلات سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری است.گردشگری

وی مشکلات تملک را از دیگر موانع سرمایه‌گذاری در طرح‌های تفریحی و گردشگری دانست و افزود: مشکلات تملک و نبود زمین‌های مناسب با کاربری مورد نظر سرمایه‌گذاری در طرح‌های تفریحی و گردشگری را با مشکل مواجه کرده است.

‌تنها بانوی عضو شورای اسلامی استان زنجان با اشاره به تاثیرگذاری ‌بانوان در تدوین نقشه جامعه فرهنگی شهرها ‌ابراز کرد: بانوان ما با حضور در مراکز فرهنگی، با تدبیر و اندیشه در بخش‌های کالبدی و محتوایی‌ در حوزه‌های تخصصی می‌توانند در تدوین نقشه جامعه فرهنگی شهرها تاثیرگذار باشند.

وی به اهداف تدوین نقشه جامع فرهنگی شهرها و روستا اشاره کرد و گفت: در تدوین نقشه جامع فرهنگی ‌شهر و روستاها با بررسی اسناد بالادستی در حوزه‌های فرهنگی کشور و استان و تبیین مولفه‌های‌ فرهنگی و اولویت بخشی‌ به این مولفه‌ها و تدوین‌ بخش‌های کالبدی یا سخت افزاری و محتوایی و نرم‌افزاری‌ در حوزه‌های فرهنگ به ویژ‌ه حوزه بانوان و مشخص کردن اولویت‌ها از مهم‌ترین اهداف تدوین نقشه جامع فرهنگی شهرها و روستاهاست.

گنجی خاطرنشان کرد: متاسفانه مشکلات و معضلات فرهنگی اجتماعی، نبود ضوابط و معیارهای اولویت‌بندی در اجرای طرح‌های فرهنگی در شهرها از دغدغه‌های کمیسیون‌های فرهنگی اجتماعی شهرهاست که متاسفانه در بخش‌ها و ظرفیت‌های فرهنگی اقدامات جزیره‌ای انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: کمیته‌های بانوان ذیل کمیسیون‌های فرهنگی‌ شوراهای شهر یکی از ظرفیت‌های مهم‌ تاثیرگذار در برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات و معضلات حوزه بانوان است.

انتهای پیام/

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.