خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ارائه تسهیلات بهسازی به ۱۲۰۰ خانوار در استان زنجان
اخبار زنجان/ ارائه تسهیلات بهسازی به ۱۲۰۰ خانوار در استان زنجان

اخبار زنجان/ ارائه تسهیلات بهسازی به ۱۲۰۰ خانوار در استان زنجان

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از بنیاد مسکن استان زنجان، سجاد صنعتی‌منفرد، گفت: تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی به یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر در سال‌جاری با کارمزد ۵ درصد تا سقف ۴۰  میلیون تومان اعطا شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان افزود: با توجه به ضرورت سرعت بخشیدن به احداث مسکن مقاوم در روستاها، ۵۵ درصد سهمیه ابلاغی تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی در استان در سال‌جاری  برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی محقق شده است.

صنعتی‌منفرد احداث مسکن مقاوم و با دوام روستایی، تلاش در حفظ هویت معماری بومی مسکن روستایی، تامین مسکن متناسب با نیاز روستاییان، حفظ هویت و سیمای عمومی روستاها، تلاش در بهینه‌سازی مصرف انرژی در مسکن روستایی و ترویج فرهنگ بیمه به روستاییان را امری مهم و ضروری دانست. 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه، این نهاد در  جذب تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی روستایی کشور در سال ۹۷ رتبه برتر را کسب کرد، گفت: اجرای طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی گامی استوار در راستای توسعه امکانات عمرانی و بهبود کیفیت مساکن روستایی است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4792931/ارائه-تسهیلات-بهسازی-به-۱۲۰۰-خانوار-در-استان-زنجان

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.