خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ساخت و تعمیر هزار و ۸۳۳ واحد آسیب دیده از سیل در زنجان
اخبار زنجان/ ساخت و تعمیر هزار و ۸۳۳ واحد آسیب دیده از سیل در زنجان

اخبار زنجان/ ساخت و تعمیر هزار و ۸۳۳ واحد آسیب دیده از سیل در زنجان

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» به نقل از بنیاد مسکن استان زنجان، سجاد صنعتی منفرد، گفت:  برای جبران خسارات ناشی از آسیب دیدگی منازل مسکونی استان قرار است هزار و ۲۵۸  واحد در مناطق روستایی وشهری استان احداث شود و تاکنون ۷۰ درصداز منازل روستایی و شهری خسارت دیده از سیل در استان برای دریافت تسهیلات ساخت و تعمیر واحد مسکونی با بانکهای عامل قرارداد منعقد کرده اند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان با بیان اینکه از این  تعداد هزار و ۱۲۸ سهمیه روستایی و ۱۳۰ واحد سهمیه شهری است ادامه داد: تاکنون ۷۱ درصد از سهمیه استان یعنی قرارداد دریافت تسهیلات احداث ۷۹۹ واحد روستایی و ۱۰۰ واحد  شهری با بانکهای عامل استان منعقد شده است.

صنعتی منفرد همچنین از معرفی  ۵۷۵ نفر هم برای دریافت تسهیلات تعمیرات به بانکهای عامل استان خبرداد و افزود: از این تعداد تاکنون با  ۴۰۰ نفر قرار داد منعقد شده است.

وی با اشاره به پرداخت کمک بلاعوض به آسیب دیدگان ناشی از بارندگی های فروردین ماه امسال گفت: برای ساخت مسکن شهری ۱۲ میلیون تومان ، مسکن روستایی ۱۰ میلیون و برای تعمیر منازل  آسیب دیدگان ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می شود.

صنعتی منفرد همچنین با اشاره به اینکه دولت هر سال مقاوم سازی ۲۰۰ هزار واحد را دستور کار خود دارد، افزود: سهمیه امسال استان زنجان احداث دو هزار و ۸۶ واحد است که از این تعداد تاکنون  برای دریافت تسهیلات مقاوم سازی هزار و ۶۴۴ قرارداد با بانکهای عامل منعقد شده است.

گفتنی است برای دریافت تسهیلات مقاوم سازی واحداث خانه با کارمزد ۴ درصد ۵۰۰ میلیون ریال برای مناطق شهری ، ۴۰۰ میلیون ریال برای مناطق روستایی و ۱۵۰ میلیون ریال برای تعمیر واحدهای مسکونی از طریق بانکهای عامل پرداخت می شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4742571/ساخت-و-تعمیر-هزار-و-۸۳۳-واحد-آسیب-دیده-از-سیل-در-زنجان

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.