خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۱۳ مدرسه را از اداره‌کل نوسازی مدارس زنجان تحویل می‌گیریم
اخبار زنجان/ ۱۳ مدرسه را از اداره‌کل نوسازی مدارس زنجان تحویل می‌گیریم

اخبار زنجان/ ۱۳ مدرسه را از اداره‌کل نوسازی مدارس زنجان تحویل می‌گیریم

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، ابراهیم رفیعی بعد از ظهر چهارشنبه در نشست خبری با موضوع بازگشایی مدارس، از رسانه‌ها به عنوان یکی از شرکای قدیمی دستگاه تعلیم و تربیت و بازوی توانمند در این عرصه یاد کرد و افزود: خوشبختانه طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، قرار است برای سال تحصیلی جدید، ۱۳ مدرسه از اداره‌کل نوسازی و تجهیز مدارس استان تحویل گرفته شود.

وی با یادآوری اینکه زنجان جزو استان‌هایی است که در مقاطع متوسطه از جایگاه خوبی برخوردار بوده و در مقطع ابتدایی نیز در زمره استان‌های پیشرو به‌شمار می‌رود، تصریح کرد: در خصوص دریافت کتب مقاطع ابتدایی و متوسطه نیز باید گفت که همه کتب مقاطع ابتدایی تحویل مدارس شده، کتب دوره اول متوسطه در اختیار کتاب‌فروشی‌ها قرار گرفته و کتب دوره دوم متوسطه نیز در اختیار مدارس قرار گرفته است.

رفیعی با تاکید بر اینکه خوشبختانه با همت اداره‌کل نوسازی و تجهیز مدارس استان، در سال تحصیلی جاری دانش‌آموزان در مدارس خشتی و گلی به تحصیل نخواهد پرداخت، ادامه داد: یکی از رویکردهای اصلی آموزش و پرورش این است که در اول «ابهرآنلاین» هیچ کلاسی بدون معلم نباشد. از دیگر رویکردهای این اداره‌کل برای سال تحصیلی جاری، ساماندهی نیروی انسانی است که محقق شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در ادامه از رشد ۳ درصدی جمعیت دانش‌آموزی استان برای سال تحصیلی جاری خبر داد و با یادآوری اینکه امسال ۱۹۹ هزار و ۱۵۰ دانش‌آموز در مقاطع تحصیلی مختلف وارد کلاس درس خواهند شد، اظهار کرد: از این تعداد دانش‌آموزی که قرار است سال تحصیلی جدید را آغاز کنند، تعداد ۱۸ هزار ۲۰۰ دانش‌آموز، نوآموز هستند.

رفیعی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های آموزش و پرورش ناحیه یک و ۲ زنجان را بحث دو نوبته بودن کلاس‌ها عنوان کرد و افزود: یکی از رویکردهای آموزش و پرورش برای مرتفع کردن این مشکل، استفاده از ظرفیت‌های مختلف برای احداث مدارس جدید است. در کنار این موضوع، تلاش داریم تا مدرسه‌ای برای سال تحصیلی جدید سه نوبته نباشد.

وی در پاسخ به این سئوال که وضعیت استان در کنکور سراسری به چه نحوی است، با بیان اینکه هنور در این مورد داده‌ای برای کنکور امسال ارائه نشده است، خاطرنشان کرد: فارغ از این موضوع، زنجان در مباحث علمی و فرهنگی توانسته است ۱۱۰ رتبه را در سطح کشور از آن خود کند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4722359/۱۳-مدرسه-را-از-اداره-کل-نوسازی-مدارس-زنجان-تحویل-می-گیریم

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.