خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ پروژه های حوزه راه و خطوط ریلی اولویت بندی شوند
اخبار زنجان/ پروژه های حوزه راه و خطوط ریلی اولویت بندی شوند

اخبار زنجان/ پروژه های حوزه راه و خطوط ریلی اولویت بندی شوند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، خیرالله خادمی عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از روند اجرای پروژه های راه سازی محور زنجان – بیجار و زنجان – دندی با بیان اینکه پروژه‌های حوزه راه و خطوط ریلی مورد توجه جدی دولت است و این پروژه‌ها باید اولویت بندی شوند، افزود: پروژه‌ها باید  اولویت‌بندی شوند و  باید از طولانی شدن پروژه‌ها جلوگیری کرد که تا پایان فصل کاری تمام شود.

وی با اشاره به وضعیت موجود در زمینه منابع  مالی تمام تلاش وزارت راه و شهرسازی جلوگیری ز تعطیلی روند اجرای پروژه‌ها دانست و ادامه داد: در حال حاضر در زمینه  تأمین منابع مالی برای اجرای پروژه‌ها با مشکل مواجه هستیم ولی با این وجود رویکرد دولت جلوگیری از تعطیلی پروژه‌ها است.

خادمی افزود:  فرایند تحویل قیر به پیمانکاران حوزه راه سازی آغاز شده است و  اجرای این طرح سرعت اجرای پروژه‌های حوزه راه را سرعت می‌دهد.

معاون وزیر راه و مدیر عامل شرکت ساخت زیربناهای وزارت راه و شهرسازی در ادامه با بیان اینکه احداث مسیر ریلی تهران-زنجان-تبریز تحولی بزرگ در حوزه راه در این محور است، گفت: چهار خطه و ۲ خطه کردن مسیر ریلی قزوین و زنجان در دستور کار جدی وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

خادمی افزود: راه‌آهن میانه به تبریز در کریدور اصلی قرار دارد  و این محور دسترسی به مرز بازرگان را افزایش می‌دهد.

وی با بیان اینکه  مسیر ریلی سنندج محور مهم در غرب کشور است، ادامه داد: تلاش می‌شود تا ۲ سال آینده این محور در شاخه کردستان به بهره‌برداری رسد و تا یک ماه آینده کمیته جانمایی مسیر و ایستگاه‌ها تشکیل و مطالعات آن انجام می‌شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4722636/پروژه-های-حوزه-راه-و-خطوط-ریلی-اولویت-بندی-شوند

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.