خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ حاشیه نشینی در استان زنجان نسبت به کشور کمتر است
اخبار زنجان/ حاشیه نشینی در استان زنجان نسبت به کشور کمتر است

اخبار زنجان/ حاشیه نشینی در استان زنجان نسبت به کشور کمتر است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، مسیح‌الله سلطانی ظهر چهارشنبه در جلسه امور اجتماعی در محل استانداری زنجان، از فعالیت ۳۸۰ تشکل فعال در استان زنجان خبر دادو افزود: فعالیت این تشکل ها در سال های اخیر خوب بوده است. 

وی به نشاط اجتماعی در استان اشاره کرد و گفت: نشاط اجتماعی دراستان زنجان ۶۹ درصد  است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری زنجان با بیان اینکه ۲۵۰ هزار نفر جمعیت استان  اقشار آسیب پذیر هستند، افزود: این رقم  ۲۵ درصد از جمعیت استان را شامل می شود.

سلطانی به جایگاه استان در بحث طلاق اشاره کرد و افزود: جایگاه استان زنجان در بحث طلاق  رتبه ۱۴ کشور و در کودک همسری رتبه نخست را دارد .

وی با بیان اینکه ۶۵ هزار و ۹۷۷نفر در استان زنجان حاشیه نشین هستند، ابراز کرد: حاشیه نشینی در استان زنجان نسبت به سطح کشور کمتر است.

وی در ادامه به بحث حاشیه نشینی نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۹ سکونت‌گاه غیررسمی و حاشیه نشین داریم که هفت سکونتگاه آن در شهر زنجان است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری زنجان تصریح کرد: اعتبارات استان زنجان در سال قبل یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال و اعتبارات تملک دارایی یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بود.

سلطانی گفت : متوسط  آسیب های اجتماعی دراستان زنجان ۲۰ درصد و در کشور۳۳ درصد است که استان زنجان درخصوص اسیب های اجتماعی رتبه سی ام  را دارد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4722025/حاشیه-نشینی-در-استان-زنجان-نسبت-به-کشور-کمتر-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.