خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ پرادخت حقوق معوقه کارگران شرکت روغن نباتی تا پایان آبان
اخبار زنجان/ پرادخت حقوق معوقه کارگران شرکت روغن نباتی تا پایان آبان

اخبار زنجان/ پرادخت حقوق معوقه کارگران شرکت روغن نباتی تا پایان آبان

به گزارش  خبرنگار «ابهرآنلاین»، فتح الله حقیقی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت واحد تولید کننده روغن نباتی، افزود: با وجود همه تعامل و همکاری که با مسئولین شرکت تولیدکننده روغن نباتی در استان زنجان صورت گرفت متأسفانه صاحبان شرکت روغن نباتی تلاشی برای رفع مشکلات و اشکالات موجود در  این شرکت نداشتند.

وی با اشاره به برگزاری جلسه مشترک مدیران دولتی و  قضایی با مدیر شرکت روغن نباتی، ادامه داد: در این جلسه راهکارهای برای برون‌رفت شرکت از مشکلات موجود اندیشیده شده که از امروز  شاهد از سرگیری فعالیت شرکت هستیم.

حقیقی با بیان اینکه بخشی از مشکلات این شرکت در زمینه تجهیزات خط تولید بود، افزود:  شرکت تولید کننده روغن نباتی در زمینه تجهیزات خط تولید و لوازم یدکی که از ایتالیا وارد می‌کرد مشکل داشت که قرار شد تسهیلاتی در این زمینه به شرکت ارائه شود.

استاندار زنجان  با بیان اینکه امروز یک قسط از حقوق معوقه کارگران  پرداخت شد، گفت: تا پایان «ابهرآنلاین»ماه، چهار ماه حقوق معوق باقی‌مانده را تسویه کند که در صورت تحقق این مهم، مقرر شده که دستگاه‌هایی از قبیل امور مالیاتی فرصتی را برای این شرکت و مالک آن در نظر بگیرند.

حقیقی با بیان اینکه تا پایان آبان‌ماه، سه قسط دیگر از معوقات حقوق کارگران پرداخت می شود، گفت: اگر صاحب شرکت این مصوبات را اجرایی کند، مدیریت استان نیز وی را کمک خواهد کرد که چرخه تولید او بچرخد و مقدار فعالیت آن نیز بیشتر شود اما اگر مالک از تعهدات خود سرباز بزند، این واحد تولیدی تعیین تکلیف خواهد شد که راه‌های قانونی خود را دارد.

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: اگر مالک حقوق را پرداخت نکند با مشکل اساسی مواجه خواهد شد و این‌طور نیست که پیگیر قضایا نباشیم و اگر در هر مرحله اقدامی انجام نشود، مدیریت استان نیز تصمیم دیگری می‌گیرد.

استاندار زنجان از تشکیل کمیته رصد برای نظارت بر امور این کارخانه روغن نباتی خبر داد و افزود: در حال حاضر  این کارخانه ۲ هزار و ۵۰۰ تن روغن خام دارد که اگر خط تولید فعال نشود  فاسد شده و به درد تولید نمی‌خورد.

حقیقی با بیان اینکه سقف اجرای تمام تعهدات مدیرعامل شرکت روغن نباتی تا پایان آبان ماه است، افزود: مرحله به مرحله تعهدات باید اجرایی شود و اگر کوتاهی شود مرحله به مرحله تصمیم گیری می‌شود و باید تا پایان آبان ماه طلب تمام کار گران صفر شود و اگر مالک حقوق را پرداخت نکند مشکل اساسی پیدا خواهد کرد و اگر کوتاهی شود برخورد و تصمیم قاطع گرفته می‌شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4719032/پرادخت-حقوق-معوقه-کارگران-شرکت-روغن-نباتی-تا-پایان-آبان

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.