خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ مجموع نذورات آستان مقدس حسینیه اعظم ۵ میلیارد و ۹۴۲ میلیون است
اخبار زنجان/ مجموع نذورات آستان مقدس حسینیه اعظم ۵ میلیارد و ۹۴۲ میلیون است

اخبار زنجان/ مجموع نذورات آستان مقدس حسینیه اعظم ۵ میلیارد و ۹۴۲ میلیون است

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از حسینیه اعظم زنجان، جواد غم پرور با بیان اینکه مجموع نذورات نقدی و فروش احشام حسینیه اعظم زنجان در دهه محرم امسال ۵ میلیارد و ۹۴۲ میلیون تومان است، افزود: نذورات جمع آوری شده در امورات عمرانی، فرهنگی، تجهیز، خرید و نگهداری تجهیزات مورد نیاز این آستان مقدس استفاده می شود.

وی مجموع وجوه نذورات نقدی و فروش احشام این حسینیه در دهه محرم سال ۱۳۹۸ را ۵ میلیارد و ۹۴۲ میلیون تومان اعلام کرد و اظهار داشت: تعداد گوسفندان زنده اهدا شده توسط مردم به این مکان آستان مقدس را ۲ هزار و ۷۰۸ راس است.

غم پرور  با بیان اینکه تعداد گوسفندان اهدا شده به صورت وجه گوسفند نیز یک هزار و ۸۷۷ راس است، بیان کرد: یک هزار و ۲۰۸ راس گوسفند و گاو هم در مسیر دسته عزاداری این آستان مقدس ذبح شده است.

رئیس هیئت امناء آستان مقدس حسینیه اعظم زنجان ضمن آرزوی قبولی نذورات و هدایا از صاحبان نذر در محرم سال‌جاری جمع کل گوسفندان نذری اهدا شده اعم از زنده، ذبح شده و وجوه اهدایی بابت گوسفند به آستان مقدس حسینیه اعظم زنجان ۵ هزار و ۷۹۳ بوده است، افزود: در مجموع کل وجوه هدایا و نذورات نقدی و فروش احشام این حسینیه در دهه محرم سال جاری ۵ میلیارد و ۹۴۲ میلیون تومان است.

غم پرور با بیان اینکه در طول سال برنامه های مختلفی در استان مقدس حسینیه اعظم برگزار می شود، بیان داشت: نذورات جمع‌آوری شده حسینیه اعظم زنجان در امور عمرانی، فرهنگی، برگزاری برنامه ها و مراسم مختلف در طول سال، خریداری تجهیزات مورد نیاز و هزینه‌های نگهداری هزینه می‌شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4718242/مجموع-نذورات-آستان-مقدس-حسینیه-اعظم-۵-میلیارد-و-۹۴۲-میلیون-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.