خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ایران هرگز برجام را به صورت یک طرفه اجرا نخواهد کرد
اخبار زنجان/ ایران هرگز برجام را به صورت یک طرفه اجرا نخواهد کرد

اخبار زنجان/ ایران هرگز برجام را به صورت یک طرفه اجرا نخواهد کرد

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه شهر زنجان، با بیان اینکه آمریکا و کشورهای اروپایی امضا کننده برجام به تعهدات خود در برجام پایبند نبودند، افزود: آمریکا و کشورهای اروپایی ثابت کردند که دولت‌های بد عهدی هستند.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران ذره‌ای اهداف خود دست برنخواهد برداشت، ادامه داد: با وجود همه  مشکلات و شرایط ویژه اقتصادی ملت ایران بر اراده خود در تحقق ایران مقتدر و عزتمند مصمم است.

خاتمی با تاکید بر اینکه ملت ایران در مسیر تحقق اقتدار مقاومت می‌کند، افزود: دشمن باید بداند که ایرانیان دست از اهداف خود برنخواهند داشت.

امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه دشمن به این نتیجه خواهد رسید که با ایران نباید با زبان زور سخن بگوید، گفت: دشمن ناچار است بپذیرند که  با منطق و عقلانیت باید همه مردم در کنار هم در دنیا زندگی کنند.

خاتمی تصمیم مسئولان ایرانی در اجرای گام سوم برجام را درست و حساب شده عنوان کرد و علت این امر را بدعهدی و عمل نکردن به تعهدات از سوی آمریکا و کشورهای اروپایی  امضا کننده  برجام   دانست و افزود:  نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گام سوم در برابر بدعهدی غرب نسبت به برجام را اجرا می‌کند.

وی خواستار توجه ویژه مسئولان به شرایط اقتصادی و معیشتی مردم شد و گفت:  مسئولان هم باید با جدیت در حل مشکلات گام بردارند.

 در ادامه با اشاره به اینکه پیام قیام سید الشهدا (ع) بسیار وسیع و گسترده و جاودانه است، گفت: یکی از فرازهای برجسته پیام سیدالشهدا (ع) اطاعت امر پروردگار و انجام تکلیف است. انسان به عنوان بنده فقط باید از خدا بترسد و از خداوند اطاعت کند و از غیر خدا نترسد و این لازمه تقواست.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان همچنین با تشکر از عزاداری مردم درسوگ سرور و سالار شهیدان، گفت: عزاداری‌های مردم زنجان در محرم و صفر بخصوص در دهه اول محرم به عنوان نمود و الگو در ایران و جهان اسلام مطرح است.

خاتمی با بیان اینکه مردم و هیئت‌های مذهبی با همه قدرت خطوط قرمز را رعایت کرند و سنگ تمام گذاشتند و الگوی واقعی از عزاداری  ها برای شهدای کربلا را به نمایش گذاشتند.

وی همچنین با اشاره به سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: سپاه از ارکان مهم و تأثیرگذار در حفاظت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و حفظ تمامیت ارضی ایران  اسلامی  است.

خاتمی با بیان اینکه سپاه از بطن جامعه  بر خاسته و همواره به عنوان نیروی مردمی آثار و برکات زیادی برای کشور داشته  است، افزود: سال ۶۴ برای تکمیل نیروی نظامی و پاسداری از انقلاب سپاه پاسداران تشکیل شد و این نیروی نظامی متولد شده از بطن انقلاب است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4717003/ایران-هرگز-برجام-را-به-صورت-یک-طرفه-اجرا-نخواهد-کرد

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.