خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ توسعه عمران شهری از مهم‌ترین رویکردهای شورای شهر زنجان است
اخبار زنجان/ توسعه عمران شهری از مهم‌ترین رویکردهای شورای شهر زنجان است

اخبار زنجان/ توسعه عمران شهری از مهم‌ترین رویکردهای شورای شهر زنجان است

به گزاشر خبرنگار «ابهرآنلاین»، حمیدرضا حمیدی ظهر دوشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه طرح سبزه‌میدان باید طرحی با معماری خاص باشد، افزود: ایجاد انسجام در هسته مرکزی شهر و سر زندگی آن و افزایش زیست پذیری حاشیه مناطق شهری با ایجاد امکانات محقق خواهد شد و علاوه بر این موضوع یکی از برنامه‌های ما ایجاد عدالت نسبی و کاهش نابرابری‌های شهری است.

وی ادامه داد: برای اجرای پروژه‌های بزرگ باید آن را به مطالبه مردمی تبدیل کنیم و تبدیل طرح به یک مطالبه مردمی کار رسانه است و اگر رسانه‌ها روی آن مانور دهند و درباره آن مرتب گفت و گو شود یعنی اینکه مطالبه مردمی شده است.

حمیدی در ادامه به کارهای پیش رو اشاره کرد و افزود: شروع و اتمام پروژه سبزه‌میدان، احداث پل غیر هم‌سطح مدرس، به نتیجه رساندن الگوی جدید حمل و نقل شهری، آرام‌سازی و انسان‌محور کردن بافت مرکزی شهر و تغییر بافت چهره مرکزی شهر است.

وی ادامه داد: آرام سازی و انسان محور کردن محدوده و هسته مرکزی شهر و تغییر چهره بافت مرکزی شهر است، چرا که خیلی از میراث‌های فرهنگی ما در هسته مرکزی شهر است.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به افزایش کیفیت زندگی مردم، تصریح کرد: افزایش کیفیت زندگی مردم ابعاد مختلفی دارد که مهم‌ترین مسئله‌ای که مردم روزانه با آن درگیر هستند، فضای شهر و کالبد شهر است که افزایش کیفیت فضای شهری تضمین‌کننده بخشی از افزایش کیفیت زندگی مردم است.

حمیدی ادامه داد: شعار من در انتخابات شورا این بود که اعتقاد داشتم در هر موقعیت و جایگاهی که هستیم باید شهر را یک قدم به جلو ببریم که خوشبختانه این محقق شده است.

وی افزود: کارهای صورت گرفته در این دو سال اخیر در این راستا بوده و خوشبختانه دوره خوب و پرثمری بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه کارهای انجام نشده بسیاری در شهر وجود دارد، افزود: اگر بخواهیم به موفقیت برسیم یک کلمه لازم است و آن چیزی جز تلاش نیست و هر کسی در هر جایگاهی که قرار دارد، کار خود را به درستی انجام دهد، بی‌تردید موفقیت حاصل می‌شود.

حمیدی با تاکید بر اجرای پروژه‌ های بزرگ و به ثمر رساندن آن‌ها، خاطرنشان کرد: باید ابتدا به مطالبه مردمی برسیم و این در حالی است که تبدیل طرح به مطالبه مردمی فقط از طریق رسانه‌ها امکان‌پذیر است و موفقیت شهر موفقیت شورا خواهد بود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4696734/توسعه-عمران-شهری-از-مهم-ترین-رویکردهای-شورای-شهر-زنجان-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.