خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ فعالیت ۴۴۰۰ روحانی مستقر در روستاها
اخبار زنجان/ فعالیت ۴۴۰۰ روحانی مستقر در روستاها

اخبار زنجان/ فعالیت ۴۴۰۰ روحانی مستقر در روستاها

حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» در خصوص مقاوم‌سازی اجتماعی، افزود: توسعه پایگاه‌های فرهنگی و اجتماعی جزو برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی کشور است.

وی اظهار کرد: خوشبختانه مقاوم‌سازی اجتماعی در استان زنجان موفق بوده و متناسب با نقاط آسیب‌دیده لازم است به‌روز رسانی شود وبه‌صورت خیلی برنامه‌ریزی‌شده مناطق جدیدی را تحت پوشش قرار بدهد.

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات تبلیغات اسلامی کشور از فعالیت ۴ هزار و۴۰۰ روحانی مستقر در مناطق روستایی و حاشیه‌نشین شهرها در کشور خبر داد و گفت: نیاز به ۲ برابر این است و اگر بخواهیم روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار را تحت پوشش قرار بدهیم معادل این حجم روحانی نیاز است که متأسفانه منابع مالی برای توسعه وجود ندارد.

حریزاوی تأکید کرد: در استان زنجان ۸۰ روحانی مستقر در روستاها و مناطق حاشیه‌نشین و محروم مستقر هستند و باید این تعداد افزایش یابند.

استقلال اقتصادی روحانیون در دست اقدام است

وی افزود: برنامه‌هایی از سوی تبلیغات اسلامی کشور برای استقلال اقتصادی روحانیون و مهارت افزایی در دست اقدام است.

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات تبلیغات اسلامی کشور بابیان اینکه در بحث آسیب‌های اجتماعی ۸ آسیب اجتماعی مصوب وزارت کشور اعلام‌شده است و تبلیغات اسلامی بر همین مبنا فعالیت می‌کند، ابراز کرد: در این زمینه تبلیغات اسلامی اقدامات خوبی در دست اقدام دارد و فعالیت‌ها را بر همین اساس سازماندهی می‌کنیم.

حریزاوی افزود: یکی از مهم‌ترین تحولات فرهنگی و تبلیغات اسلامی، پیوست اجتماعی برای فعالیت‌های فرهنگی است به نحوی که به زندگی و نیازهای مردم ارتباط پیدا کند چراکه حضور مبلغین و روحانیون در سیل رخ‌داده در کشور خیلی متفاوت بود.

محله محور کردن مساجد

وی به طرح امام محله، امام روستا و محله محور کردن مساجد اشاره کرد و گفت: این برنامه‌ها توسط معاونت فرهنگی در دست اقدام است.

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات تبلیغات اسلامی کشور بابیان اینکه مبلغ دین همه مردم هستند و همه باید سهم خود را در تبلیغ دین ایفا کنند، افزود: جنس فعالیت‌های سازمان از نوع ارتقای رویکردها است.

حریزاوی تصریح کرد: شهر زنجان به‌عنوان پایتخت شور و شعور حسینی در ترویج فعالیت‌های فرهنگی و عشق و ارادت به اهل‌بیت (ع) در کشور پیشگام است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4673463/فعالیت-۴۴۰۰-روحانی-مستقر-در-روستاها

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.