خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ نماز جمعه یک قرارگاه فرهنگی و ایمانی است
اخبار زنجان/  نماز جمعه یک قرارگاه فرهنگی و ایمانی است

اخبار زنجان/ نماز جمعه یک قرارگاه فرهنگی و ایمانی است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت‌الله علی خاتمی ظهر سه شنبه در دیدار با ائمه جمعه ستاد استان در محل دفتر امام‌جمعه زنجان، افزود: باید فرهنگ حضور در نماز جمعه در جامعه تبیین شده و مردم با فلسفه و برکات نماز جمعه بیشتر آشنا شوند.

وی اظهار کرد: نماز جمعه بزرگ‌ترین روزهای هفته و اعیاد است و کرامت خداوند در این روز بیشتر از روزهای دیگر است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان بابیان اینکه در روز جمعه گناه افراد بخشیده می‌شود، گفت: خداوند در این روز همه را به سفره لطف و کرامت خود دعوت می‌کند.

خاتمی بابیان اینکه اولین نماز جمعه در پنجم مردادماه برگزار شد، تأکید کرد: در حال حاضر در ۹۰۰ منطقه کشور نماز جمعه برگزار می‌شود.

وی نماز جمعه را یک قرارگاه فرهنگی وایمانی اعلام کرد و گفت: نماز جمعه قرارگاه تقوا و معنویت و بصیرت افزایی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان بابیان اینکه نماز جمعه کارکرد زیادی دارد، ابراز کرد: در استان زنجان در ۱۴ منطقه نماز جمعه برگزارمی‌شود.

خاتمی تأکید کرد: ستون خیمه قرارگاه، امام‌جمعه است و باید ائمه جامعه وخادمینی که در این ستاد هستند صادقانه به مردم خدمت کنند.

وی با بیان اینکه جوانان زنجانی حضور خوب و چشمگیری در نماز جمعه دارند، افزود: باید ائمه جمعه و خادمین فعال در این حوزه نسبت به جذب هر چه بیشتر جوانان تلاش کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان با بیان اینکه باید راه برای جوانان باز شود، گفت: مقام معظم رهبری به این امر اعتقاد دارند که کارها باید به جوانان سپرده شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4674340/نماز-جمعه-یک-قرارگاه-فرهنگی-و-ایمانی-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.