خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ بازرسی‌ها از بازار تشدید شود
اخبار زنجان/  بازرسی‌ها از بازار تشدید شود

اخبار زنجان/ بازرسی‌ها از بازار تشدید شود

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر زنجان با بیان اینکه دشمن با ابزار جنگ اقتصادی در تلاش برای ضربه زدن به بنیانهای جامعه ایران اسلامی است، افزود: همه مسئولان باید برای رفع مشکلات و چالش‌های ناشی از گرانی فروشی تلاش کنند و مانع از افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها در بازار شوند.

وی با اشاره به افزایش قیمت اجاره بهای خانه‌ها، ادامه داد: ۴۰ درصد داشته مردم به اجاره بها اختصاص یافته و از سفره مردم خارج می‌شود که باید در این زمینه نظارت انجام شود.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه تاریخ گواه عهدشکنی آمریکا بوده و این کشور به هیچیک از تعهدات بین‌المللی پایبند نبوده است، گفت: ۱۴ ماه پیش آمریکا از توافقی که با حضور کشورهای جهان انجام شد یکطرفه خارج شد و این نشان از بدعهدی تاریخی آمریکا است.

خاتمی با تاکید بر اینکه ایران همواره در تلاش برای عمل به تعهدات خود در برجام گام برداشته است، افزود: کشورمان هم در مقابل زیاده‌خواهی‌ها و کوتاهی اروپا واکنش نشان داد و گام نخستین و دوم را در مقابل بدعهدی اروپا برداشت.

وی تاکید کرد: ایران اسلامی هرگز در برابر فشار و زیاده خواهی آمریکا و کشورهای غربی کوتاه نخواهد آمد و برای رسیدن به ایران مقتدر و عزتمند همواره همه آحاد جامعه در کنار هم تلاش خواهند کرد.

امام جمعه زنجان با یادآوری اینکه آمریکا نخستین گام را در خروج برجام برداشت، گفت: آمریکا اعلام کرده که ایران کار خوبی نکرده است که گام‌های اول و دوم را برداشته در حالی کشوری که خود از برجام خارج شده و به آن عمل نکرده حق ندارد در مورد واکنش ایران سخن بگوید.

خاتمی با اشاره به سخنان برخی از افراد مبنی بر رفع تنش‌ها با آمریکا، گفت: برخی کشورها امروز می‌گویند که بیایید با آمریکا آتش‌بس کنید. صبر ایران هم اندازه‌ای دارد و با برداشتن گام‌های اول و دوم نشان داد که به این اقدامات واکنش نشان خواهد داد.

وی در ادامه با اشاره به قبول قطعنامه ۵۹۸ در ۳۱ تیر سال ۶۷ توسط کشور ایران و پایان جنگ تحمیلی هشت ساله، گفت: هشت سال دفاع مقدس آزمونی بزرگ و ارزشمند برای ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

امام جمعه زنجان گفت: ملت ایران با ایستادگی در مقابل دشمنان اجازه نداد آنها به خواسته خود برسند و دشمن مجبور به قبول قطعنامه شد و ایران هم آنرا پذیرفت تا جنگ به پایان برسد.

خاتمی با بیان اینکه ضد انقلاب همواره در طی هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن بر علیه ملت ایران توطئه کردند و تعداد زیادی از ملت ایران را ترور کردند، افزود: با ایستادگی ملت ایران حرکت منافقان در نطفه خفه شده و آنها با شکست مجبور به عقب نشینی از کشورمان شدند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4670493/بازرسی-ها-از-بازار-تشدید-شود

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.