خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ بزرگ‌ترین محور اتحاد مسلمانان و رفع اختلاف قومیت‌ها قرآن است
اخبار زنجان/ بزرگ‌ترین محور اتحاد مسلمانان و رفع اختلاف قومیت‌ها قرآن است

اخبار زنجان/ بزرگ‌ترین محور اتحاد مسلمانان و رفع اختلاف قومیت‌ها قرآن است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، فتح‌الله حقیقی شامگاه پنج شنبه در آئین افتتاحیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور در بخش خواهران در محل سالن الغدیر دانشگاه زنجان، با تاکید بر اینکه همه باید با تمسک به قرآن و اهل بیت (ع) در راستای وحدت و انسجام تلاش کنیم، افزود: زشتی‌ها، خشونت و افراطی‌گری از موانع اتحاد است و قرآن محور اتحاد مسلمانان، جوامع و حکومت‌ها به‌شمار می‌رود.

وی ادامه داد: تجربه ۴۰ ساله انقلاب ثابت کرده که بزرگ‌ترین محور اتحاد مسلمانان و رفع اختلاف قومیت‌ها، قرآن است.

حقیقی با اشاره به مصداق‌های پلیدی و زشتی در جهان امروز، افزود: در دنیای امروز مشاهده می‌کنیم گروه‌هایی همچون، داعش مصداق بارز پلیدی‌ها و زشتی‌ها هستند.

استاندار زنجان با بیان اینکه تمسک به قرآن، انسان را زشتی‌ها دور کرده و جامعه اسلام را در مسیر تکامل و پیشرفت سوق می‌دهد، گفت: نبود یک هدایتگر در کنار حکومت‌ها، از موانع اتحاد به‌شمار می‌رود، در حالی که قرآن هدایتگر مسلمانان است.

حقیقی با بیان اینکه دشمن همواره کوشیده چهره منفی از اسلام در جهان به نمایش بگذارد، ترویج اسلام ستیزی در جهان را از رویکردهای مهم دشمنان عنوان کرد و گفت: خشونت و افراطی‌گری از دیگر موانع اتحاد است و انس با قرآن انسان را این آفت دور می‌دارد.

وی در ادامه زنجان را مهد خیران عنوان کرد و ادامه داد: در این استان یک مرکز درمان بیماران سرطانی وجود دارد که با ۶۵۰ نفر در آن مشغول به‌کار هستند و خیرین ماهانه ۷۰۰ میلیون تومان به این مؤسسه کمک می‌کنند.

استاندار زنجان با بیان اینکه در زنجان پرداختی به مددجویان کمیته ۳.۵ برابر کشور است، گفت: در متعهد بودن به کار رتبه ۲ کشور را دارد و در استفاده از کالای ایرانی رتبه ۲ کشور را به خود اختصاص داده است که این موارد نشان می‌دهد، نور خدا در دل مردم این استان نفوذ کرده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه قرآن سند تحول بشریت است و در همه عصار و زمان‌ها کاربرد دارد، گفت: قرآن کتاب معرفت و هدایت بشر است و راهنمایی و بینش در طلب علم فریضه الهی است.

ابراهیم رفیعی افزود: قرآن در قله بلاهت و بلاغت قرار دارد و قرآن نور رحمت الهی است.

وی با بیان اینکه امروز انسان ماتم‌زده هر چقدر به عناصر مادی مسلط‌تر می‌شود، تنهاتر می‌شود، ادامه داد: قرآن نجات بخش انسان‌ها از چالش‌ها و مشکلات است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور، گفت: زنجان مهد فرنگ و تمدن است و امید است میزبان خوبی برای شرکت‌کنندگان در مسابقه باشد.

در این مراسم با تقدیر از زحمات استاندار زنجان از پدر شهیدان علی اکبر و علی اصغر نقدی شهدای دانش‌آموزی استان زنجان تقدیر شد.
 

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4670262/بزرگ-ترین-محور-اتحاد-مسلمانان-و-رفع-اختلاف-قومیت-ها-قرآن-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.