خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ زنجان ظرفیت‌های قابل توجهی برای برگزاری آموزش‌های امدادونجات دارد
اخبار زنجان/ زنجان ظرفیت‌های قابل توجهی برای برگزاری آموزش‌های امدادونجات دارد

اخبار زنجان/ زنجان ظرفیت‌های قابل توجهی برای برگزاری آموزش‌های امدادونجات دارد

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» به نقل از هلال احمر استان زنجان، شهرام میرزایی ظهر پنج شنبه در جریان بازدید از روند برگزاری کارگاه‌های آموزشی «دوره عمومی امداد و نجات» ویژه حراست‌های دفتر مرکزی جمعیت هلال احمر، ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان در این کلاس‌ها اظهار کرد: با توجه به ماهیت و رسالت جمعیت هلال احمر، آموزش‌های تأثیرگذار باید به منظور ایجاد روحیه کار تیمی، مبتنی بر کار گروهی و اجرای دوره‌های کارگاهی به دلیل فنی بودن فعالیت‌ها باشد تا توان امدادی افراد حاضر در این دوره‌ها ارتقا یابد.

وی تاکید کرد: استفاده از شیوه‌های خلاقانه توسط مدرسان در تدریس و ایجاد اعتماد به نفس در فراگیران به همراه افزایش تمرکز در آنان موجب کارآمدی و تأثیرگذاری آموزش‌ها می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان به اهمیت مهارت آموزی با هدف پاسخگویی در عملیات‌های امداد و نجات اشاره کرد و افزود: همه آموزش‌هایی که برای فراگیران در کارگاه‌های آموزشی «دوره عمومی امداد و نجات» ویژه حراست‌های دفتر مرکزی جمعیت هلال احمر می‌شود، الگو و نمونه‌ای از هزاران مدل آسیبی است که امکان دارد در سوانح و حوادث نجاتگر با آن مواجه شود.

میرزایی گفت: افراد موفق در عملیات‌های امدادی علاوه بر برخورداری از توان علمی، باید دارای توانمندی‌های مهارتی و عملی نیز باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: ۴۵ نفر در کارگاه‌های آموزشی دوره عمومی امداد و نجات ویژه حراست‌های دفتر مرکزی جمعیت هلال احمر شرکت کرده‌اند که این تعداد از ۲۶ ساعت آموزش امداد و نجات بهره‌مند می‌شوند.

میرزایی، خدمات پیش بیمارستانی به آسیب دیدگان، حمل، CPR ، آتل و بانداژ، بهداشت در سوانح «آبی، فردی، محیطی و عمومی» روانشناسی کاربردی در حمایت روانی در سوانح و جامعه شناسی در حوادث را از مهمترین کارگاه‌های این دوره آموزشی برشمرد.

وی با بیان اینکه این استان ظرفیت‌های قابل توجهی برای برگزاری آموزش‌های امداد و نجات و کمک‌های اولیه در سطح کشور را دارد، اظهارداشت: یکی از این ظرفیت‌ها وجود پایگاه پشتیبانی امداد و نجات شمالغرب جمعیت هلال احمر استان است که مرکز آموزش‌های تخصصی در این مکان است.

شایان ذکر است، در کارگاه‌های آموزشی «دوره عمومی امداد و نجات» ویژه حراست‌های دفتر مرکزی جمعیت هلال احمر از صبح چهارشنبه ۲۶ تیر ماه جاری آغاز شده است.

این دوره‌های آموزشی در دو نوبت صبح و عصر در حال برگزاری است و شامگاه امروز به پایان می‌رسد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4670112/زنجان-ظرفیت-های-قابل-توجهی-برای-برگزاری-آموزش-های-امدادونجات

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.