خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۳۰۵ واحد مسکونی برای پرداخت تسهیلات به بانک‌ معرفی شدند
اخبار زنجان/  ۳۰۵ واحد مسکونی برای پرداخت تسهیلات به بانک‌ معرفی شدند

اخبار زنجان/ ۳۰۵ واحد مسکونی برای پرداخت تسهیلات به بانک‌ معرفی شدند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، سجاد صنعتی مفرد شامگاه چهارشنبه در جلسه مدیریت بحران در محل استانداری زنجان، با بیان اینکه روستاهای در مرز خطر شناسایی خواهد شد، افزود: در بحث بارندگی سال ۹۸ واحدهای مسکونی که دچار خسارت شدند تسهیلات دریافت می‌کنند.

وی اظهار کرد: حوادثی که در استان رخ داده به علت بارندگی علتش خشتی بودن منازل بوده که دچار حادثه شدند و تاکنون ۳۰۵ واحد مسکونی روستایی و شهری برای پرداخت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: برای هر واحد احداثی روستایی ۴۰ میلیون تومان و شهری نیز ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با بازپرداخت ۱۵ ساله که ۳ سال دوره تنفس دارد در نظر گرفته شده و به مدت ۱۲ سال اقساط بندی می‌شود.

صنعتی منفرد بر تعامل و همکاری بیشتر بانک‌های عامل استان با بنیاد مسکن جهت بازسازی مناطق آسیب دیده تاکید کرد و گفت: همکاری بانک‌های استان برای پرداخت تسهیلات به منظور بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی روستایی و شهری مناطق آسیب دیده ناشی از بارندگی‌های اخیر بسیار خوب بوده و از شبکه بانکی قد دانی می‌کنیم.

وی افزود: مبلغ تسهیلات تخصیص یافته برای احداث واحدهای خسارت‌دیده شهری و روستایی ۱۶۰ میلیارد ریال و تسهیلات تعمیری ۴۵ میلیارد ریال است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان تصریح کرد: بنیاد مسکن استان زنجان نسبت به مقاوم سازی واحدهای مسمن روستایی بسیار تاکید دارد ولی باید روستاییان هم با این نهاد همکاری کنند.

صنعتی منفرد به مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی در استان زنجان اشاره کرد و افزود: از سال ۸۴ این طرح آغاز شده است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4669713/۳۰۵-واحد-مسکونی-برای-پرداخت-تسهیلات-به-بانک-معرفی-شدند

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.