خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ثبت ۴۵۰ واقعه طلاق طی سه ماهه اول امسال در زنجان
اخبار زنجان/ ثبت ۴۵۰ واقعه طلاق طی سه ماهه اول امسال در زنجان

اخبار زنجان/ ثبت ۴۵۰ واقعه طلاق طی سه ماهه اول امسال در زنجان

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، سیدعلی شفیعی ظهر پنج شنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان که در تالار پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد، با بیان اینکه آمار حاکی از آن است که به ازای هر ۵ واقعه ازدواجی که در استان به ثبت می‌رسد، یک واقعه طلاق در استان رخ می‌دهد، افزود: میانگین سنی ازدواج در استان زنجان برای پسران ۲۷.۱ و برای دختران نیز ۲۲.۳ در سال گذشته بوده است.

وی با یادآوری اینکه در حدود ۲۵ درصد از جمعیت استان را قشر جوان ۱۵ تا ۲۹ سال تشکیل می‌دهد، ادامه داد: آمار حاکی از آن است که میانگین سن ازدواج برای پسران در سه ماهه اول امسال ۲۷ سال و برای دختران نیز ۲۲ سال بوده که این خود حاکی از آن است که این آمار نسبت به پارسال تغییر چندانی نداشته است، این در حالی است که میانگین سن ازدواج کشور در سال گذشته بیشتر از زنجان بوده است.

شفیعی در ادامه گریزی به وضعیت ثبت واقعه طلاق در استان زنجان زد و تصریح کرد: اگر بخواهیم این واقعه را نیز در سال گذشته بررسی کنیم، خواهیم دید که میانگین سنی طلاق در این مدت برای پسران ۳۵.۴ و برای دختران نیز ۳۰.۲ سال بوده است، حال آنکه متأسفانه این آمار در سه ماهه اول امسال کاهش یافته و برای پسران به ۳۴.۸ و برای دختران ۲۹.۷ سال رسیده است.

مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان همچنین به تعداد آمار ازدواج‌های به ثبت رسیده در استان طی سال‌های ۹۶ و ۹۷ اشاره و اظهار کرد: این آمار در استان زنجان به ترتیب ۹ هزار و ۶۱۵ و هشت هزار و ۵۸۸ مورد بوده است. از طرفی نرخ ازدواج در استان زنجان نیز حاکی از آن است که وضعیت استان نسبت به کشور بهتر بوده و این میزان در سال گذشته برای استان زنجان ۸ درصد و برای کشور ۷ درصد بوده است.

شفیعی در ادامه به تعداد آمار طلاق‌های به ثبت رسیده در استان طی سال‌های ۹۶ و ۹۷ اشاره و خاطرنشان کرد: این آمار نیز در استان زنجان برای سال‌های ۹۶ و ۹۷ به ترتیب برابر با ۲۴۱۲ و ۲۳۲۶ واقعه بوده است. از طرفی اگر بخواهیم آمار ازدواج و طلاق به ثبت رسیده در سه ماهه نخست امسال را در استان بررسی کنیم، خواهیم دید که در این مدت ۲ هزار و ۲۲۹ مورد واقعه ازدواج و ۴۵۰ مورد نیز واقعه طلاق در استان به ثبت رسیده است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4670045/ثبت-۴۵۰-واقعه-طلاق-طی-سه-ماهه-اول-امسال-در-زنجان

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.