خانه » اخبار » ۴۵ درصداز تصادفات فوتی در جاده‌های زنجان مربوط به فصل تابستان است
۴۵ درصداز تصادفات فوتی در جاده‌های زنجان مربوط به فصل تابستان است

۴۵ درصداز تصادفات فوتی در جاده‌های زنجان مربوط به فصل تابستان است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، عبدالحسین علی‌اکبری شامگاه سه شنبه در جلسه شورای ترافیک در محل استانداری زنجان، به تصادفات برون‌شهری در جاده‌های استان زنجان اشاره کرد و افزود: طی سه ماهه امسال ۴۶ نفر در تصادفات برون‌شهری و روستایی فوت شدند.

وی اظهار کرد: طی سه ماه امسال عامل انسانی علت اول تصادفات برون‌شهری در جاده‌های استان زنجان بوده است و راه وسیله نقلیه در رده‌های بعدی قرار دارند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از افزایش ۲۱ درصدی تردد خودروها در جاده‌های استان زنجان در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ خبر داد و گفت: بر اساس آمار به‌دست آمده ۳۰ درصد ترددها در جاده‌های استان زنجان مربوط به پیک تابستان است.

علی‌اکبری تأکید کرد: متأسفانه ۴۵ درصد معادل یک‌سوم از تصادفات فوتی در جاده‌های استان زنجان در پیک تابستان بوده است که باید برنامه‌ریزی لازم برای کاهش این آمار مدنظر قرار گیرد.

وی بابیان اینکه ۷۳ درصد از فوتی‌ها در تصادفات برون‌شهری واژگونی بوده است، گفت: متأسفانه خودروهای سواری بیشترین تعداد واژگونی خودرو در جاده‌های استان زنجان را به خود اختصاص دادند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان بابیان اینکه خودروهای سواری ۵۸ درصد از کشته‌های تصادفات جاده‌ای استان زنجان را تشکیل می‌دهند، افزود: متأسفانه شهرهای زنجان، ابهر و خدابنده بیشترین فوتی‌ها در تصادفات برون‌شهری رادارند.

علی‌اکبری ابراز کرد: ۴۱ درصد از تصادفات فوتی در زنجان، ۲۰ درصد در ابهر و ۱۸ درصد در خدابنده است که طی سه سال اخیر درمجموع ۸۰ درصد از فوتی‌ها در این سه شهرستان بوده است.

وی افزود: در کشور ۱۵۸ روز پیک سفر داریم که نسبت به پیک سفر در کشورهای دیگر کم است و باید برای داشتن سفری ایمن اقدامات بازدارنده موردتوجه قرار گیرد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4668631/۴۵-درصداز-تصادفات-فوتی-در-جاده-های-زنجان-مربوط-به-فصل-تابستان

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.