خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ وجود ۱۲ دارالقرآن در آموزش و پرورش زنجان
اخبار زنجان/ وجود ۱۲ دارالقرآن در آموزش و پرورش زنجان

اخبار زنجان/ وجود ۱۲ دارالقرآن در آموزش و پرورش زنجان

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، ابراهیم رفیعی ظهر پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل اداره کل آموزش‌وپرورش، افزود: در آموزش‌وپرورش دو دوره، قبل و بعد از انقلاب وجود دارد که قبل از انقلاب خبری از تعلیم در بخش تربیت دینی وجود نداشت.

وی اظهار کرد: پس از انقلاب تربیت دینی در آموزش‌وپرورش پا گرفت و تقویت شد و در آموزش‌وپرورش استان هم برنامه‌های دینی و قرآنی خوبی اجرا می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان بابیان اینکه یکی از بخش‌های مهم آموزش‌وپرورش تربیت ساحت دینی و اعتقادی است، گفت: در این راستا آموزش و پرورش برنامه‌ریزی لازم را دارد.

رفیعی تأکید کرد: در سند تحول تربیت در ۶ ساحت انجام می‌شود و برنامه اجرایی سند تحول استان زنجان به وزارت آموزش‌وپرورش ارائه‌شده است.

وی ابراز کرد: در ابتدای دولت تدبیر و امید اجرای سند تحول یکی از برنامه‌های اصلی آموزش‌وپرورش بود و سند استان زنجان سه ساله بوده و این سند با برنامه‌های اجرایی پیش‌بینی‌شده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان به برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز اشاره کرد و گفت این مسابقات در دو بخش آوایی و پژوهشی است و استان زنجان میزبان مرحله کشوری مسابقات قرآنی در بخش پژوهشی است.

رفیعی بابیان اینکه تفسیر قرآن، مفاهیم، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام و انشای نماز با دو رویکرد ادبی و محتوایی بخش‌های پژوهشی مسابقات قرآنی است، افزود: دانش آموزان ۳۳ اداره کل آموزش‌وپرورش در سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز کشور در استان زنجان شرکت می‌کنند.

وی ابراز کرد: ۴۹۲ دانش‌آموز پسر و ۴۹۲ دانش‌آموز دختر نیز در مسابقات شرکت خواهند کرد و درمجموع بیش از هزار نفر در این مسابقات حضور دارند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان بابیان اینکه برخی از ارگان‌ها در برگزاری این مسابقات با ما همکاری می‌کنند، گفت: بازدید از موزه‌های زنجان برای دانش آموزان رایگان است و اداره کل اوقات هم به برگزیدگان قرآن هدیه خواهد داد.

رفیعی افزود: آئین افتتاحیه مسابقات قرآنی در بخش پسران روز ۲۱ تیرماه برگزارمی‌شود و مسابقات از ۲۲ تیرماه آغاز و تا ۲۴ تیرماه ادامه دارد و رقابت دانش‌آموزان دختر از ۲۷ تیرماه آغاز و تا ۳۰ تیرماه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: برگزاری مسابقات قرآن و عترت دانش آموزان در استان فرصت خوبی است تا جاذبه‌های گردشگری، صنایع‌دستی و فرهنگ این استان را به دانش آموزان معرفی کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان از وجود ۱۲ دارالقرآن در آموزش و پرورش زنجان خبر داد و افزود: این مرکز برای تمام دانش آموزان برنامه‌های قرآنی دارد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4664011/وجود-۱۲-دارالقرآن-در-آموزش-و-پرورش-زنجان

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.