خانه » اخبار » سیستم‌های آماری هوشمند شود
سیستم‌های آماری هوشمند شود

سیستم‌های آماری هوشمند شود

به گزارش «ابهرآنلاین» و به نقل از استانداری زنجان، فتح الله حقیقی در جلسه زیرساخت داده-مکانی (اس دی آی) بر لزوم تشکیل بانک جامع آمار و اطلاعات و سیستم الکترونیکی اطلاعات جغرافیایی (جی آی اس) برای ارائه آمار مشخص و یکسان تاکید کرد.

وی اظهار کرد: شرکتی برای بانک جامع آماری و جی آی اس و شرکتی نیز برای اس دی آی ایجاد خواهد شد تا در این حوزه‌ها به نتیجه برسیم و نهادهای ذیربط استان نیز به اقدامات و برنامه‌های این شرکت‌ها نظارت داشته باشند.

حقیقی ادامه داد: باید سیستم جی آی اس از جزیره‌ای عمل کردن خارج و یکپارچه شود چرا که موضوع تعریف داده و شناسه به سادگی نیست.

استاندار زنجان یادآور شد: روستایی چند سال گذشته در حوزه جغرافیایی ابهر تعریف شده بود و در زمان حاضر جزو شهرستانی دیگر است که باید برنامه جی آی اس چنان دقیق باشد تا هر ۲ مورد را بخواند که این مهم دشوار است.

حقیقی اظهار داشت: برای این مهم باید شرکتی موفق و حرفه‌ای باشد تا این موارد را نیز اصلاح کند.

استاندار زنجان گفت: باید مشکلات بررسی شود، شرکت‌های موفق زیادی در این زمینه وجود دارد که می‌توانیم از ظرفیت آنها استفاده کنیم.

حقیقی با بیان اینکه تعریف یک سیستم نرم‌افزاری دارای هویت ضروری است، خاطرنشان کرد: هویت آن اصلاحات مورد نیاز، تشخیص و خواندن آینده جی آی اس است.

استاندار زنجان تاکید کرد: مهم، داشتن سیستمی است که بتواند پنج سال گذشته را بخواند و بتواند آینده را نیز پیش بینی کند تا سال‌های آینده نیز نیازمند سیستم دیگری نباشیم.

حقیقی افزود: باید برای برنامه‌های اس دی آی و جی آی اس سرعت داد و آنها را هوشمند کرد تا این سیستم بتواند از بین ده‌ها هزار اطلاعات بهترین آن را ارائه دهد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4663946/سیستم-های-آماری-هوشمند-شود

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.