خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۱۸۵۰۰ نوآموز زنجانی موردسنجش سلامت قرار می‌گیرند
اخبار زنجان/ ۱۸۵۰۰ نوآموز زنجانی موردسنجش سلامت قرار می‌گیرند

اخبار زنجان/ ۱۸۵۰۰ نوآموز زنجانی موردسنجش سلامت قرار می‌گیرند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، ابراهیم رفیعی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران در محل اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، از فعال بودن ۸ پایگاه ثابت و سیار سنجش نو آموزان بدو ورود به دبستان در استان زنجان خبر داد.

وی اظهار کرد: طرح سنجش سلامت نو آموزان در پایگاه‌های ثابت و سیار شهری و روستایی استان در حال اجرا است و از ۲۶ خردادماه شروع و تا ۲۵ مردادماه در استان ادامه دارد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان گفت: رویکرد اصلی و مهم آموزش‌وپرورش در مقطع ابتدایی تقویت مهارت‌های اجتماعی و نشاط محور است.

رفیعی تأکید کرد: در سال گذشته بیش از ۱۸ هزار دانش‌آموز پایه اول موردسنجش سلامت قرار گرفتند و امسال هم بیش از ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر موردسنجش سلامت قرار می‌گیرند.

وی افزود: در این طرح دانش آموزان دارای شرایط اوتیسم، معلول، نابینا و ناشنوا و دارای مشکل ذهنی به مدارس استثنایی معرفی می‌شوند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان ابراز کرد: سنجش سلامت نوآموزان و دانش آموزان پایه اول دبستان در پایگاه‌های ثابت که ادارات آموزش‌وپرورش تعیین کرده انجام می‌شود.

رفیعی گفت: از والدین درخواست می‌شود در موعد مقرر به پایگاه‌های سنجش سلامت نو آموزان مراجعه کرده و فرزندان خود را ازلحاظ سلامتی کنترل کنند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4642800/۱۸۵۰۰-نوآموز-زنجانی-موردسنجش-سلامت-قرار-می-گیرند

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.