خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۳۲ فعال اقتصادی زنجان در نمایشگاه اربیل عراق حضور دارند
اخبار زنجان/ ۳۲ فعال اقتصادی زنجان در نمایشگاه اربیل عراق حضور دارند

اخبار زنجان/ ۳۲ فعال اقتصادی زنجان در نمایشگاه اربیل عراق حضور دارند

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان غلامحسین جمیلی، اظهار داشت: اتاق بازرگانی استان زنجان با در اختیار گذاشتن غرفه‌ای به مساحت ۱۰۰ مترمربع به‌صورت رایگان به فعالان اقتصادی این استان در نمایشگاه مذکور شرکت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: مراسم افتتاح رسمی، روز سه‌شنبه (۲۱ خرداد) با حضور سرکُنسول ایران در اربیل و مسئولان محلی اقلیم کردستان عراق به‌صورت رسمی برگزار شد و این نمایشگاه تا ۲۵ خرداد جاری برپا خواهد بود.

جمیلی افزود: اتاق بازرگانی با در اختیار گذاشتن این غرفه، زمینه لازم برای بازاریابی، فروش و آشنایی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی دو کشور برای سهولت در تجارت را فراهم کرده است.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان ادامه داد: ۴۰ نوع محصول تولیدی استان زنجان در این نمایشگاه برای معرفی و بازاریابی به نمایش گذاشته شده که با استقبال بسیار خوب تجار منطقه کردستان روبرو شده است.

جمیلی افزود: ۳۲ فعال اقتصادی به همراه اتاق بازرگانی استان زنجان در این نمایشگاه، حضور پیدا کرده اند که نسبت به معرفی، بازاریابی و فروش محصولات خود تلاش می‌کنند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان پیش از این نیز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی گفته بود: یکی از ابزارهای توسعه و ایجاد فرصت‌های صادراتی، حضور در نمایشگاه‌های خارجی و برپایی نمایشگاه و استفاده از چنین ظرفیت‌هایی است.

غلامحسین جمیلی خاطرنشان کرد: برنامه نمایشگاه‌های داخلی، مشخص و برنامه‌ریزی شده و توجه جدی به خود جلب می‌کند اما یک برنامه‌ریزی و سیاست مناسب‌تر در حوزه مشارکت واحدهای تولیدی استان در برخی نمایشگاه‌های خارجی می‌تواند این حلقه را تقویت کرده و به تقویت صادرات استان کمک کند.

این نمایشگاه اختصاصی محصولات واحدهای صنعتی ایران در اربیل عراق است که در ۳۵۷ غرفه به مساحت هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع پذیرای سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی شمال عراق است.

۲۸۰ شرکت ایرانی در این نمایشگاه در حوزه‌های مختلف، کالاهای خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده‌اند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4640128/۳۲-فعال-اقتصادی-زنجان-در-نمایشگاه-اربیل-عراق-حضور-دارند

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.