خانه » اخبار » ارائه تسهیلات برای احداث منازل بومگردی/ وجود ۱۰۰ اقامت گاه سنتی
ارائه تسهیلات برای احداث منازل بومگردی/ وجود ۱۰۰ اقامت گاه سنتی

ارائه تسهیلات برای احداث منازل بومگردی/ وجود ۱۰۰ اقامت گاه سنتی

یحیی رحمتی در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» از وجود ۱۰۰ خانه بوم گردی در استان زنجان خبر داد و افزود: استقبال از گردشگران داخلی و خارجی از خانه‌های بوم گردی در استان بسیار مطلوب است.

وی همچنین از وجود ۱۰۰ اقامت گاه سنتی در استان زنجان خبر داد و اظهار کرد: این تعداد اقامت گاه در مناطق مختلف استان زنجان وجود دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: در سال بیش از ۷ هزار گردشگر خارجی از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی استان زنجان بازدید می‌کنند.

رحمتی بابیان اینکه شهرستان‌های خدابنده و ابهر دارای بیشترین فراوانی اقامتگاه در استان زنجان هستند، تأکید کرد: در حال حاضر ظرفیت پذیرش اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان بیش از دو هزار و ۳۰۰ نفر است.

وی با اشاره به اینکه توسعه اقامتگاه‌های بوم گری یکی از سیاست‌های حوزه گردشگری زنجان است، گفت: توجه به این امر مهم باعث توسعه اقتصاد شده و اشتغال پایدار را هم به دنبال دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان بابیان اینکه میزان ماندگاری گردشگر در استان زنجان افزایش‌یافته است، تصریح کرد: این تعداد خانه بوم‌گردی در استان زنجان می‌تواند ظرفیت خوبی برای ماندگاری گردشگران باشد.

رحمتی یکی از رویکردهای اصلی و مهم این اداره در سال جاری را افزایش ظرفیت اقامت در خانه‌های بوم‌گردی استان زنجان اعلام کرد و افزود: در این زمینه با همکاری بنیاد مسکن تسهیلات لازم برای راه‌اندازی خانه بوم گردی به متقاضیان به‌صورت قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4639591/ارائه-تسهیلات-برای-احداث-منازل-بومگردی-وجود-۱۰۰-اقامت-گاه-سنتی

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.