خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ منطق مذاکره منطق میز برابر است/ ‏روشنگری اولویت امروز جامعه است
اخبار زنجان/ منطق مذاکره منطق میز برابر است/ ‏روشنگری اولویت امروز جامعه است

اخبار زنجان/ منطق مذاکره منطق میز برابر است/ ‏روشنگری اولویت امروز جامعه است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، جمال عرف ظهر چهارشنبه در نشست با معتمدین، نخبگان و برگزیدگان استان که در محل استانداری زنجان برگزار شد، با بیان اینکه در برهه کنونی، آمریکا از همه توان خود برای مقابله با ایران استفاده کرده و این بدان معنی است که ما نیز باید توان مقابله خود را تقویت کنیم، افزود: ترکیب قدرت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آمریکا برای مقابله با ایران نشان‌دهنده آن است که شرایط دشمنی‌ها ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه بخشی از اقدامات دولت آمریکا علیه ایران اسلامی مربوط به عملیات روانی این کشور است، ادامه داد: یکی از بخش‌هایی که در این شرایط باید وارد میدان شده و به‌گونه‌ای می‌توان گفت که وظیفه سنگینی بر عهده دارد، احزاب هستند که باید در این شرایط جامعه را با رفتارهایی که از سوی دشمن علیه کشور انجام می‌شود، تشریح کنند.

اگر کشوری در شرایط فشار مذاکره کند، بازنده خواهد بود

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه ترامپ با ترکیب فشار حداکثری و بیان مذاکره، قدرت سخت و نرم را به کار گرفته تا ساختار و اراده ما را بشکند، گفت: اگر کشوری در شرایط فشار مذاکره کند، بازنده خواهد بود و این را عقل سلیم حکم می‌کند که منطق مذاکره، منطق میز برابر است.

عرف تصریح کرد: اگر می‌خواهیم از این پیچ خطرناک و دشوار به سلامت عبور کنیم، نباید اجازه دهیم دشمن میدان‌داری کند، به همین خاطر اولویت امروز، روشنگری در جامعه است.

معاون سیاسی وزیر کشور با تاکید بر اینکه موضوع روشنگری که امروز به یک اولویت تبدیل شده است، باید همه موارد را در بر گرفته و همه ما بتوانیم وظایفی را که عهده‌دار هستیم، به درستی انجام دهیم، اظهار کرد: یکی از ضرورت‌های امروز به‌ویژه در ابعاد سیاسی، تقویت و رشد احزاب است؛ چرا که احزاب قادرند جامعه را در پیچ‌های سخت و دشوار مدیریت کرده و راهکار درستی برای برون‌رفت از این مشکلات ارائه دهند.

عرف شایسته‌سالاری را به‌عنوان یک اصل انکارناپذیر در رویدادهای مهمی چون انتخابات برشمرد و اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین ملاک‌هایی که در انتخاب افراد باید مدنظر باشد، موضوع کارآمدی افراد است، به همین خاطر شایسته‌سالاری می‌تواند ما را در رسیدن به این مهم یاری کند و این شایسته‌سالاری هیچ ارتباطی با جنسیت و سن و سال نداشته و معتقدیم خانم‌ها و جوانان را نیز می‌تواند در برگیرد.

سیاست وزارت کشور تقویت تحزب است

رئیس ستاد انتخابات کشور در ادامه با تاکید بر اینکه امروز نیازمند تقویت اتحاد ملی هستیم، خاطرنشان کرد: بدون شک، وحدت دلیل ماندگاری ایران اسلامی و پهناور است؛ چرا که همین اتحاد باعث شده است تا ایرانیان علی‌رغم داشتن تنوع قومیتی بتوانند با آرامش در کنار یکدیگر زندگی کنند و نگرش‌های متفاوت این اتحاد را در سایه قرار نداده است.

عرف با تاکید بر اینکه سیاست وزارت کشور تقویت تحزب است، افزود: ایران مصداق وحدت در کثرت و کثرت در وحدت است و همواره احترام متقابل بین اقوام در آن در جریان بوده است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4639176/منطق-مذاکره-منطق-میز-برابر-است-روشنگری-اولویت-امروز-جامعه-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.