خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۵۸۹ مدرسه روستاها و مناطق محروم زنجان استانداردسازی شد
اخبار زنجان/ ۵۸۹ مدرسه روستاها و مناطق محروم زنجان استانداردسازی شد

اخبار زنجان/ ۵۸۹ مدرسه روستاها و مناطق محروم زنجان استانداردسازی شد

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، ابراهیم رفیعی شامگاه سه شنبه در همایش خیرین مدرسه‌ساز در محل همایش‌های بین‌المللی روزبه زنجان در جمع خبرنگاران یادآور شد: قبل از انقلاب تنها ۵۰۰ مدرسه در استان زنجان وجود داشت که امروز به بیش از ۲ هزار و ۴۴۱ مدرسه افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: هزار و ۷۱ مدرسه بعد از انقلاب از نو ساخته شده و ۳۱۲ مدرسه هم که قبل از انقلاب به دلیل فرسودگی تخریب‌شده بود بازسازی‌شده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان بابیان اینکه هزار و ۳۸۳ مدرسه در استان زنجان بعد از انقلاب ساخته‌شده است، گفت: این تعداد مدرسه شامل ۸ هزار و ۲۱۸ کلاس درس است.

رفیعی به استانداردسازی مدارس در استان زنجان اشاره کرد و یادآور شد: در استانداردسازی ۵۸۹ باب مدرسه در مناطق روستایی و محروم استان زنجان با ۲ هزار و ۳۸۶ کلاس درس، سیستم گرمایشی استانداردسازی شده و تمام بخاری‌های نفتی حذف‌شده است.

وی بابیان اینکه استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی در استان زنجان بر اساس اولویت انجام می‌شود، ابراز کرد: خوشبختانه تمام بخاری‌های نفتی از مدارس شهری استان حذف‌شده اند.

به گفته رفیعی در حال حاضر بخش عمده‌ای از بخاری‌های نفتی در مدارس روستایی نیز حذف شده است و بخاری‌های حرارتی در این مدارس استفاده می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان بابیان اینکه استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی در استان زنجان به اعتبار زیادی نیاز دارد، گفت: برای تحقق این امر مهم باید از ظرفیت خیرین استفاده شود و خوشبختانه استقبال خیرین هم بسیار خوب است.

رفیعی ابراز کرد: توجه به استانداردسازی مدارس ارتقای امنیت جانی دانش آموزان و ارتقای یادگیری را به دنبال دارد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4638512/۵۸۹-مدرسه-روستاها-و-مناطق-محروم-زنجان-استانداردسازی-شد

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.