خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ مقاومت کلیدی‌ترین جز از انقلاب اسلامی به شمار می‌رود
اخبار زنجان/ مقاومت کلیدی‌ترین جز از انقلاب اسلامی به شمار می‌رود

اخبار زنجان/ مقاومت کلیدی‌ترین جز از انقلاب اسلامی به شمار می‌رود

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از دفتر امام جمعه ابهر، جعفر‬ رحیمی در خطبه‌های نماز جمعه ابهر، با تاکید‬ بر اینکه مقاومت به عنوان کلیدی‌ترین جز از انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته به شمار می‌رود، افزود: اهمیت این مسأله به حدی بوده که دشمنان و به ویژه آمریکا و اسرائیل برای ناکارآمد بودن مفهوم مقاومت به روش‌های مختلفی متوسل شده‌اند و با وضع تحریم‌های گسترده سعی دربی‏ فایده نشان دادن مدل مقاومت داشته‬ داشته‌اند.

رحیمی‬ ادامه داد: ‬‬ نگاهی به وضع کنونی منطقه به خوبی موید این امر است که کشورهایی که مقاومت در برابر نظام ناعادلانه حاکم بر عرصه بین الملل و مقابله با نظام استکبار را در پیش گرفته‌اند توانسته‌اند از ظرفیت‌های داخلی خود در جهت ارتقای نفوذ منطقه‌ای و جهانی به خوبی استفاده کنند و در مقابل سازش کاران و کشورهایی که در مقابل این نظام و آمریکا به عنوان قدرت حاکم بر این نظام بین المللی مشی سازش و تسلیم را اختیار کرده‌اند نه تنها نتوانسته‌اند به پیشرفت‌های داخلی برسند که اقتدار و استقلال خود را نیز از دست داده‌اند.

امام جمعه ابهر گفت: در چهار دهه گذشته هر زمان که ایران با مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمن رفتار کرده است، نتیجه در راستای منافع ملی رقم خورده است. اما هر زمان بنا بر اصرار برخی گروه‌های سیاسی، ایران با نرمش‌هایی در برابر آمریکا مواجه شده خسارت‌هایی به کشور وارد شده است.

رحیمی‬ افزود: ‬ در شرایط کنونی ایران به عنوان کانون دکترین مقاومت، برترین قدرت نظامی در غرب آسیا به شمار می‌رود و ایران چهارمین قدرت بزرگ دنیا از نظر موشکی پس از آمریکا، روسیه و چین است. علاوه بر این در حوزه‌های علمی و دانشگاهی نیز ایران در ردیف کشورهای برتر جهان قرار دارد.

وی‬ با بیان اینکه گروه‌های مقاومت در منطقه به عنوان گروه‌های موفق و تأثیرگذار مطرح هستند، ‬ افزود: گفتمانی که امام خمینی (ره) در سال ۵۷ در جهان ایجاد کرد باعث شده است تا بسیاری از مناسبات حاکم بر جهان دچار تغییر شود.

امام‬ جمعه‬ ابهر‬ تاکید‬ کرد: ‬ نقطه کانونی دکترین امام خمینی (ره) مقابله با استکبار و به عبارتی مقابله با آمریکا به عنوان شیطان بزرگ است. در نتیجه گفتمان مقاومت در چهار دهه گذشته، آمریکا نه تنها موفق به مقابله با این گفتمان نشده است بلکه بنا بر اعلام مقام معظم رهبری دوران افول آمریکا نیز شروع شده است.

رحیمی گفت: به صورت کلی دکترین مقاومت امام خمینی (ره) بر اساس شاخصه‌های مهمی بود که می‌توان به مولفه‌هایی همچون درک درست از شرایط منطقه‌ای، دور بودن از هرگونه سطحی‬‬ ‏نگری و برداشت‌های نادرست از دین اسلام، تبیین اسلام واقعی و سیاسی با شیوه عملی مبارزه، دشمن‏‬‬ ‬ شناسی، فعال کردن ظرفیت‌های جهانی امت اسلامی، ارزیابی درست از تحولات آینده، دوری از عافیت‏‬ طلبی سیاسی، کنار زدن ادبیات تسلیم اشاره کرد.

وی به اجرای برنامه بسیج ملی فشار خون اشاره کرد و افزود: این برنامه با هدف شناسایی، کنترل، مراقبت و ارجاع موارد به پزشک، اطلاع رسانی و افزایش آگاهی جامعه نسبت به عوامل خطر، پیامدها و اهمیت تشخیص زودرس و کنترل فشار خون بالا، به اجرا درآمد، در مرحله دوم اجرای این برنامه از ۱۷ خرداد تا پانزدهم تیرماه، تمامی افراد بالای ۳۰ سال، زنان باردار و بیماران کلیوی توانند برای دریافت خدمات رایگان سنجش فشارخون به مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، پایگاه‌های سلامت، خانه‌های بهداشت شهرستان مراجعه کنند،

رحیمی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود که در اجرای بسیج ملی فشار خون در ابهر، حداقل ۸۵ هزار نفر تحت غربالگری فشار خون قرار گیرند، ادامه داد: یکی از عوامل خطر ابتلاء به بیماری فشار خون مصرف بیش از اندازه نمک است، عاملی که می‌تواند افراد را در معرض ابتلاء به این بیماری قرار دهد.

امام جمعه ابهر ادامه داد: بر اساس آمار متوسط مصرف نمک روزانه در کشور ما ۱۱ گرم است در حالی که بر اساس استاندارد، بایستی ۵ گرم باشد، تنها ۱۲ درصد افراد در کشور در رژیم غذایی شأن میزان مصرف نمک را رعایت می‌کنند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4634405/مقاومت-کلیدی-ترین-جز-از-انقلاب-اسلامی-به-شمار-می-رود

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.