خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ افزایش ۷۸ درصدی تناژ بارگیری شده از ناوگان ریلی شمالغرب
اخبار زنجان/ افزایش ۷۸ درصدی تناژ بارگیری شده از ناوگان ریلی شمالغرب

اخبار زنجان/ افزایش ۷۸ درصدی تناژ بارگیری شده از ناوگان ریلی شمالغرب

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، علی خدایی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران در محل راه‌آهن شمال‌غرب کشور، از افزایش ۷۸ درصدی تناژ بارگیری و ۱۸۷ درصدی تن‌کیلومتر بارگیری شده و ۳۷ درصدی تناژ تخلیه شده این اداره‌کل در بازه زمانی دو ماهه امسال خبر داد و افزود: تناژ بارگیری شده راه‌آهن شمال‌غرب طی دو ماه امسال ۲۷۸ هزار و ۶۳۱ تن‌کیلومتر بارگیری شده و ۷۵ میلیون و ۶۹۵ هزار و ۸۳۲ تناژ تخلیه شد.

مدیرعامل ناوگان ریلی شمال‌غرب کشور گفت: این در حالی است که طی دو ماهه اول پارسال ۱۵۶ هزار و ۵۲۲ تن‌کیلومتر بارگیری شده و ۲۶ میلیون و ۳۶۳ هزار و ۲۴۴ تناژ تخلیه شد.

خدایی تاکید کرد: اقلام بارگیری و تخلیه شده راه‌آهن شمال‌غرب شامل مواد شوینده، کانتینر، ذرت و دانه‌های روغنی، خمیر کاغذ، خاک سنگ روی، چوب و تخته، سیمان پاکتی و کلینگر سیمان، گندم، لوازم خانگی، کاشی و نیز محمولات اداری ریل و بالاست بوده است.

مدیرعامل ناوگان ریلی شمال‌غرب کشور تصریح کرد: قزوین، زنجان، آذربایجان‌شرقی و غربی، استان‌هایی هستند که در حوزه استحفاظی راه‌آهن شمال‌غرب اقدام به جابه‌جایی مسافر می‌کنند.

خدایی، حوزه استحفاظی راه‌آهن شمال‌غرب را ۱۲۴ کیلومتر در مسیر آذربایجان و ۶۰۱ کیلومتر خروجی ایستگاه مراغه اعلام کرد و گفت: این مسیر ریلی ۳۵ ایستگاه دارد.

وی تاکید کرد: ایستگاه‌های قزوین، زنجان، میانه و مراغه چهار ایستگاه اصلی راه‌آهن شمال‌غرب کشور است و این ناوگان در محدوده ۶ استان حمل و نقل می‌کند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4625255/افزایش-۷۸-درصدی-تناژ-بارگیری-شده-از-ناوگان-ریلی-شمالغرب

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.