خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ هوای زنجان گرم تر می شود/پیش بینی های هواشناسی زنجان پنج روزه شد
اخبار زنجان/ هوای زنجان گرم تر می شود/پیش بینی های هواشناسی زنجان پنج روزه شد

اخبار زنجان/ هوای زنجان گرم تر می شود/پیش بینی های هواشناسی زنجان پنج روزه شد

رسول همتی در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» به وضعیت جوی استان زنجان طی چند روز آینده اشاره کرد و افزود: امروز آسمان استان زنجان صاف تا قسمتی ابری بوده ولی از بعدازظهر بارش پراکنده باران استان را فرامی‌گیرد.

وی اظهار کرد: بارش‌ها در استان همراه با رعدوبرق خواهد بود.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان زنجان همچنین به آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها در استان زنجان هشدار داد و گفت: به شهروندان توصیه می‌شود در حاشیه رودخانه‌ها تردد نکنند.

همتی همچنین به وضعیت دمای هوای استان زنجان طی چند روز آینده اشاره کرد و گفت: دمای هوای استان زنجان طی چند روز آینده افزایش‌یافته و هوا گرم‌تر می‌شود.

سرپرست هواشناسی استان زنجان در ادامه با بیان اینکه پیش بینی‌های هواشناسی زنجان پنج روزه شد، گفت: به منظور آمادگی و بهبود برنامه‌ریزی‌های شهروندان استان نخستین بولتن پیش بینی پنج روزه زنجان تولید شد.

همتی افزود: از ۲۰ اردیبهشت ۹۸ قدرت تفکیک زمانی پیش بینی‌های هواشناسی استان از سه روز به پنج روز افزایش یافت تا هم استانی‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان برای برنامه‌ریزی های خود به لحاظ زمانی از قدرت مانور بهتری برخوردار باشند.

وی با بیان اینکه بولتن جدید پیش بینی وضعیت جوی ۹ ایستگاه سینوپتیک استان را در بر می‌گیرد، ادامه داد: این بولتن به لحاظ جزئیات زمانی نیز بهبود یافته است به طوری که در دو روز نخست، پیش بینی‌ها به تفکیک «روز» و «شب» ارائه می‌شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4622313/هوای-زنجان-گرم-تر-می-شود-پیش-بینی-های-هواشناسی-زنجان-پنج-روزه

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.