خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ گشایش برای استان زنجان در گرو تعامل دولت و بخش خصوصی است
اخبار زنجان/ گشایش برای استان زنجان در گرو تعامل دولت و بخش خصوصی است

اخبار زنجان/ گشایش برای استان زنجان در گرو تعامل دولت و بخش خصوصی است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، فتح‌الله حقیقی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی در محل اتاق بازرگانی استان زنجان با بیان اینکه این شورا یکی از تأثیرگذارترین جلسات استان بوده و باید بهترین استفاده را از خروجی آن به عمل آوریم، افزود: نباید اجازه دهیم که جلسات این‌چنینی بدون خروجی اثرگذار به پایان برسد، به همین خاطر باید موضوعات مهمی توسط بخش خصوصی در این جلسات مطرح شود که صد البته قابلیت اجرایی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه برای تحقق شعار سال باید موانع تولید به‌عنوان یکی از چالش‌های اصلی و پیش روی این مهم در چنین جلساتی و توسط بخش خصوصی مطرح شود، ادامه داد: اگر می‌خواهیم به معنای واقعی کلمه شاهد بهره‌وری در تولید باشیم، انتظار ما از بخش خصوصی این است که پیشنهادات اجرایی استانی در چنین جلساتی ارائه شود.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه دولت برای پیشبرد اهداف خود به‌ویژه در زمینه اشتغال و رونق تولید، رویکرد اصلی خود را بر روی تسهیل و رفع موانع تولید معطوف کرده است، تصریح کرد: اهتمام امروز دولت برای ایجاد اشتغال و رونق تولید در استان، جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی است که تا به امروز در این زمینه موفق عمل کرده‌ایم، از طرفی تلاش داریم واحدهای تعطیل شده را مجدد به چرخه تولید بازگردانیم.

حقیقی در ادامه از تشکیل ستاد رونق تولید در استان خبر داد و با یادآوری اینکه جلسات این ستاد به صورت منظم برگزار می‌شود، اظهار کرد: تعامل سازنده دولت و بخش خصوصی تنها راهی است که می‌تواند باعث ایجاد گشایش برای استان شود، لذا اعتقاد راسخ به این مهم داریم که باید به گونه‌ای عمل کنیم که بخش خصوصی با انگیزه مضاعف در مسیر رونق تولید قدم بردارد.

وی با تاکید بر اینکه امروز معتقدیم مشکلاتی که در حوزه‌های مختلف از جمله صنعت، معدن، کشاورزی و … وجود دارد، باید به صورت تخصصی و جداگانه بررسی شود، افزود: امروز مهم‌ترین کاری که در راستای رونق تولید می‌توانیم انجام دهیم، مقوله فعال کردن سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف است که در این راستا باید امنیت سرمایه‌گذاری را تقویت کنیم.

استاندار زنجان با یادآوری اینکه یکی از مهم‌ترین اقدامات سال‌جاری، فعال‌سازی شورای مسکن و پلمب مشاوران املاک غیررسمی در گام اول توسط سازمان صمت بود، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات در حوزه مسکن، قرار گرفتن همه زمین‌های دولتی در اختیار مسکن و شهرسازی بود تا با این اقدام شاهد تحقق شعار خانه‌دار شدن ۵۰۰۰ نفر تا افق ۱۴۰۴ باشیم.

حقیقی با بیان اینکه اهمیت مقوله مسکن در برهه کنونی بر هیچ‌کس پوشیده نیست و چند صباح پیش شاهد کلنگ‌زنی چند پروژه مهم در این راستا بودیم، خاطرنشان کرد: خوشبختانه تعداد بالای ثبت‌نام کنندگان در پروژه گلشهر، نشان می‌دهد که گنجایش حرکت در این مسیر زیاد است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4622227/گشایش-برای-استان-زنجان-در-گرو-تعامل-دولت-و-بخش-خصوصی-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.