خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ پیشگیری از بیماری ها نیازمند عزم ومشارکت رسانه های گروهی است
اخبار زنجان/ پیشگیری از بیماری ها نیازمند عزم ومشارکت رسانه های گروهی است

اخبار زنجان/ پیشگیری از بیماری ها نیازمند عزم ومشارکت رسانه های گروهی است

به گزارش «ابهرآنلاین»، خدابخش مرادی نافچی روز دوشنبه در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان افزود: وقوع سیل در کشور و در پیش بودن فصل تابستان می تواند زمینه بروز بیماری های واگیر دربرخی مناطق استان را فراهم کند که درجلسه آینده شرکت های آبفا و آبفار برنامه های عملیاتی خود را در این خصوص اعلام کنند.
وی اظهار داشت: مسائل حوزه سلامت عمومیت دارد و پیش از این نیز مصوب شد که درهر جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی به تناسب شهرستانهای هشت گانه استان یک موضوع مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
این مسئول ادامه داد: در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون باید فرهنگ سازی و شناسایی انجام گیرد و در این راستا دانشگاه علوم پزشکی می تواند برای اجرای برنامه های خود با دستگاه های اجرایی مشارکت داشته باشد.
وی اضافه کرد: برای گسترش فرهنگ ورزش و تحرک کافی در بین عموم، صرف اعتبار کافی نیست و برای برخی ماموریت ها باید از مشارکت عمومی و همکاری بین بخشی استفاده کرد.
مرادی افزود: در تقویم ملی نیز مناسبت های مختلفی برای دستگاه های اجرایی وجود دارد و در این میان می توان با توافقنامه ای بین اداره کل ورزش و جوانان و دستگاه های اجرایی، بخشی از هزینه ها به موضوع پیاده روی اختصاص یابد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان ادامه داد: در هر خیایان شهر تابلوهای رنگارنگ فروش سیگارت و انواع مواد دخانی مشاهده می شود و در این راستا سازمان صنعت، معدن و تجارت، مجمع امور صنفی و دانشگاه علوم پزشکی یک مدل اجرایی واحد و عملیاتی در این بخش تعریف کنند.
مرادی افزود: بیماران خاص به نسبت مبتلایان شناخته شده جمعیت استان درصد بالایی را تشکیل نمی دهد اما برخی ها مسائل و مشکلاتی دارند که تا کنون دانشگاه علوم پزشکی و انجمن های خیریه خدمات خوبی را به این قشر ارائه کرده اند.
این مسئول ادامه داد: در زمان حاضر دستگاه های مختلفی به بیماران خاص خدمات می دهند که حمایت ها و کمک های لازم از گروه های تحت پوشش بیش از گذشته ضرورت دارد.
وی یادآوری کرد: مردم به عنوان یاریگران موسسات خیریه باید از فرآیند عملیات و پرداخت کمک های نقدی و غیر نقدی آگاهی داشته باشند که تحقق این مهم بطور یقین میزان اعتماد و سرمایه اجتماعی را بیش از گذشته ارتقا خواهد داد.
9646/6085

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.