خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ همکاری بین بخشی در حوزه سلامت استان زنجان تعریف و اجرا شود
اخبار زنجان/ همکاری بین بخشی در حوزه سلامت استان زنجان تعریف و اجرا شود

اخبار زنجان/ همکاری بین بخشی در حوزه سلامت استان زنجان تعریف و اجرا شود

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، خدابخش مرادی نافچی ظهر دوشنبه در دومین جلسه سلامت و امنیت غذایی در محل استانداری زنجان، بر لزوم توجه بیشتر بر حوزه سلامت در استان زنجان تأکید کرد و افزود: خوشبختانه اقدامات خوبی در کارگروه سلامت و امنیت غذایی انجام‌گرفته است.

وی بابیان اینکه به فصل گرما نزدیک می‌شویم و امکان بروز بسیاری از بیماری‌های فصلی وجود دارد، اظهار کرد: باید دانشگاه علوم پزشکی تمهیدات بهداشتی لازم در این خصوص را مدنظر قرار دهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان بابیان اینکه مسائل حوزه سلامت عمومی و دارای حوزه گسترده‌ای است، گفت: دستگاه‌های عضو کارگروه باید دارای شرح وظایف مشخص باشند و وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهند.

مرادی نافچی به بیماری فشارخون اشاره کرد و گفت: باید این بیماری به خوبی شناسایی، پیشگیری و درمان شود و در خصوص پیشگیری از این بیماری باید فرهنگ‌سازی مدنظر قرار گیرد.

وی بابیان اینکه کارمندان قبل از کار باید سلامت داشته باشند، ابراز کرد: بیماری فشار خون نیاز به پیشگیری دارد و باید ورزش به‌عنوان مقوله بسیار جدی مدنظر قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان بابیان اینکه در جامعه کم‌تحرکی زیاد شده و این امر عامل مهم در بیماری فشارخون است، تصریح کرد: باید بستر و فرهنگ تحرک بدنی در جامعه فراهم شود و برای تحرک بخشی از فرصت و ظرفیت موجود در دستگاه‌های اجرایی استفاده شود.

مرادی نافچی افزود: باید همکاری بین بخشی در حوزه سلامت تعریف شود و از تمام فرصت‌های برای ارتقای سلامت استفاده لازم را داشت.

وی یاد آور شد: برای پیشگیری از بیماری فشارخون تنها یک کانال نمی‌تواند توفیقی کسب کند بلکه باید از ظرفیت رسانه‌های دیداری، مکتوب، فضای مجازی و صداوسیما استفاده شود و رسانه‌ها آگاه بخشی مردم را نسبت به بیماری فشارخون تقویت کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان بابیان اینکه بیماران خاص دردمند هستند، گفت: باید دستگاه‌های اجرایی حمایت لازم از انجمن‌های خیریه را داشته باشند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4621692/همکاری-بین-بخشی-در-حوزه-سلامت-استان-زنجان-تعریف-و-اجرا-شود

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.