خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ استقرار کشیک‌های اطفای حریق از ۱۵ خرداد ماه درمناطق بحرانی زنجان
اخبار زنجان/ استقرار کشیک‌های اطفای حریق از ۱۵ خرداد ماه درمناطق بحرانی زنجان

اخبار زنجان/ استقرار کشیک‌های اطفای حریق از ۱۵ خرداد ماه درمناطق بحرانی زنجان

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، خلیل آقاجانلو در جلسه کارگروه اطفا حریق، آتش سوزی مراتع را یکی از دغدغه‌های اداره کل اعلام کرد و با اشاره به اقدامات حفاظتی یگان حفاظت منابع طبیعی، پوشش گیاهی مناطق استان در اثر بارش‌های مطلوب بهاری را رضایت بخش دانست و افزود: امسال نیز در قبال حفظ و حراست از عرصه‌های طبیعی و ملی وظیفه مهمی را بر عهده داریم و ضروری است تمامی بخش‌ها و معاونت‌ها در این زمینه همکاری جدی داشته باشند.

آقاجانلو با بیان اینکه در حریم شهرها اداره کل منابع طبیعی هیچ مسئولیتی برای اطفای حریق ندارد، اضافه کرد: وظایف حفظ و حراست از اراضی در حریم شهرها باید از سوی دستگاه‌های متولی در یک تابلویی نوشته و در محل‌های هدف نصب شود تا در مواقع اطفای حریق مشخص گردد مسئولیت حراست از منطقه بر عهده چه کسی است. البته اداره کل منابع طبیعی در حریم شهرها مسئولیت پشتیبانی از دستگاه‌های اجرایی را در این مورد بر عهده دارد.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان با اشاره به استقرار کشیک‌های یگان حفاظت منابع طبیعی از ۱۵ خردادماه در راستای پیشگیری از آتش سوزی و اطفای حریق، تاکید کرد: به منظور اثربخشی بیشتر، کلاس‌های آموزشی برای تیم‌های حفاظتی و نیروهای محلی قبل از ۱۵ خرداد برگزار شود.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان زنجان در این نشست با بیان اینکه شهرستان‌های زنجان، طارم و سلطانیه از مناطق بحرانی به لحاظ آتش سوزی است، از کاهش ۷۵ درصدی حریق در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ خبر داد و گفت: حدود ۸۲ هکتار از اراضی استان در قالب ۲۰ مورد گزارش حریق در آتش سوختند.

سرهنگ خسروی تجهیز یگان حفاظت، جذب نیروهای محلی در قالب همیاران طبیعت، پاسخگویی ۲۴ ساعته به مردم، نصب تابلوهای هشدار، بومی سازی دستورات سازمان متبوع در حوزه یگان حفاظت و … را از اقدامات این یگان در مناطق هدف استان اعلام کرد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4621822/استقرار-کشیک-های-اطفای-حریق-از-۱۵-خرداد-ماه-درمناطق-بحرانی-زنجان

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.