خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۲ سریال تلویزیونی در شبکه اشراق ساخته می‌شود
اخبار زنجان/ ۲ سریال تلویزیونی در شبکه اشراق ساخته می‌شود

اخبار زنجان/ ۲ سریال تلویزیونی در شبکه اشراق ساخته می‌شود

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» به نقل از صدا و سیمای مرکز زنجان، محسن لطیفی پیش از ظهر پنجشنبه در جمع هنرمندان و فعالان عرصه نمایش، فیلم و تئاتر، با اشاره به جایگاه هنرهای نمایشی در جامعه اظهار کرد: فیلم و نمایش رسانه‌هایی نافذ و تعیین کننده هستند و امروزه در بسیاری از کشورها برای بسترسازی و عملیاتی کردن برنامه‌ها و راهبردهای فرهنگی از این رسانه‌ها استفاده گسترده‌ای می‌کنند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با تأکید بر اهمیت هنر نمایش و فیلم در حوزه ماندگاری فرهنگ افزود: یکی از عمده‌ترین خدماتی که تهیه فیلم و اجرای نمایش به شکوفایی فرهنگ یک جامعه انجام می‌دهد، توجه به مضامین اجتماعی و فرهنگی جامعه و کاربرد این هنرها در قلمرو فرهنگ مردم و احیای سنن قومی و بومی آن جامعه است‌.

وی اولویت رسانه استانی را بهره‌مندی از هنرمندان بومی استان دانست و تصریح کرد: خوشبختانه استعدادهای خوبی در حوزه فیلم و نمایش در استان زنجان وجود دارد و در تلاش هستیم با تشکیل بانک مشخصات هنرمندان، بانک طرح و فیلمنامه و تشکیل گروه فیلم و سریال شبکه اشراق مسیر فعالیت هنرمندان استان را تسهیل کنیم.

لطیفی انسجام بین هنرمندان استان و تعامل سازنده با استان‌های دیگر را راهکار مهمی در تعامل فرهنگی و انتشار و تبلیغ فرهنگ استان دانست و تصریح کرد: باید در نوشتن فیلمنامه و نمایشنامه از عوامل و عناصر تشکیل دهنده فرهنگ بومی استفاده کرد تا علاوه بر شناسایی سبقه تاریخی و فرهنگی استان راه برای حضور بیش از پیش هنرمندان زنجانی در سایر استان‌ها هموار شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با استناد به نظرسنجی معتبر صورت گرفته در رسانه ملی افزود: شبکه اشراق با داشتن ۷۰ درصد مخاطب، بستر مناسبی برای پخش فیلم، سریال و انیمیشن است و آماده‌ایم به منظور حمایت از جامعه هنری استان آثار با کیفیت تولید شده را خریداری کنیم تا از طریق شبکه اشراق یا شبکه‌های سراسری پخش شود.

وی با اعلام این خبر که تولید دو سریال تلویزیونی در آینده نزدیک کلید خواهد خورد، از هنرمندان استان خواست به منظور مشارکت در برنامه‌سازی حوزه‌های نمایش و سریال طرح‌های خود را به مرکز ارائه کنند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4618629/۲-سریال-تلویزیونی-در-شبکه-اشراق-ساخته-می-شود

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.