خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ برداشت ۷ هزار و ۸۰۰ تن کرفس برداشت از مزارع طارم
اخبار زنجان/ برداشت ۷ هزار و ۸۰۰ تن کرفس برداشت از مزارع طارم

اخبار زنجان/ برداشت ۷ هزار و ۸۰۰ تن کرفس برداشت از مزارع طارم

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» به نقل از جهاد کشاورزی استان زنجان، مجتبی اسکندری بابیان اینکه برداشت کرفس از ۱۴۰ هکتار زمین کشاورزی طارم استان زنجان پایان یافت، افزود: امسال بهره‌برداران طارمی ۷ هزار و ۸۰۰ تن کرفس برداشت و روانه بازار مصرف کردند.

وی اظهار کرد: درآمد حاصل از این میزان برداشت کرفس به حدود ۱۰۰ میلیارد ریال می‌رسد و ۱۲۰ نفر بهره‌بردار کرفس طارم هستند و کشاورزان طارمی پس از بر داشت کرفس در زمین‌ها طالبی و گوجه‌فرنگی می‌کارند.

مدیر جهاد کشاورزی طارم گفت: محصول تولیدی شهرستان علاوه بر تأمین نیاز استان زنجان و سایر استان‌ها به کشورهای حوزه خلیج‌فارس نیز صادر می‌شود و کرفس کالیفرنی و فریموس از ارقام مورد کشت در شهرستان طارم است که برداشت آن امسال به دلیل دمای بالای هوا از اولین روزهای فروردین آغازشده بود.

اسکندری تأکید کرد: بیشترین محصول کرفس در سه روستای کوهکن علیا، کوهکن سفلی، هارون‌آباد و به نسبت کم در سایر نقاط شهرستان طارم کشت می‌شود.

وی افزود: حدود ۹۵ درصد مردم شهرستان طارم در کارهای کشاورزی فعالیت دارند و بیشتر محصولات زراعی این شهرستان به‌صورت نوبرانه در بازار مصرف داخل و خارج استان عرضه می‌شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4618331/برداشت-۷-هزار-و-۸۰۰-تن-کرفس-برداشت-از-مزارع-طارم

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.