خانه » اخبار » حجم بالای پرونده‌های ورودی به دستگاه قضائی نگران‌کننده است
حجم بالای پرونده‌های ورودی به دستگاه قضائی نگران‌کننده است

حجم بالای پرونده‌های ورودی به دستگاه قضائی نگران‌کننده است

به گزارش «ابهرآنلاین» و به نقل از دفتر امام جمعه ابهر، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های نماز جمعه ابهر، بابیان اینکه حجم بالای پرونده‌های ورودی به دستگاه قضائی نگران کننده است و باید نسبت به رفع این چالش برنامه‌ریزی صورت بگیرد، افزود: هر جا دیدیم دادگاه‌ها شلوغ است انسان به یقین می‌رسد که بخش مهمی از جامعه به وظیفه اخلاقی خود عمل نکرده‌اند.

وی با طرح این سوال که چرا باید ورودی پرونده‌ها به ۱۵ میلیون برسد مگر ما چقدر جمعیت داریم، ادامه داد: از جمعیت ۸۰ میلیونی اطراف ۲۰ میلیون کودکان هستند و ۶۰ میلیون بقیه به طریقی درگیر دادگستری و پرونده‌ها هستند. چرا که بالاخره در هر پرونده حداقل دو خانواده درگیر هستند.

امام جمعه ابهر متذکر شد: مادامی که مسئله تربیت در خانواده و مدارس و مساجد جدی نگرفته شود و این رومیزی‌ها و زیر میزی‌ها رواج داشته باشد دادگاه‌ها شلوغ خواهد شد.

رحیمی به دیدار قاریان قرآن با مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: رهبری معظم انقلاب به بیان یک تجربه و یک عبرت در رابطه با عمل به دستورات قرآن کریم پرداختند.

امام جمعه ابهر به پیام قاطعانه برجامی ایران به آمریکا و اروپا اشاره کرد و افزود: سرانجام متعاقب عهدشکنی علنی ایالات متحده و خروج دولت ترامپ از برجام و فراتر از آن، انفعال سه کشور اروپایی در تأمین منافع برجامی کشورمان، جمهوری اسلامی ایران تصمیم به کاهش سطح تعهدات خود در توافق هسته‌ای گرفت.

رحیمی با اشاره به اعلام مواضع کشورمان به سران کشورهای باقیمانده در برجام، گفت: آنها باید میان استمرار همراهی با کاخ سفید و حفظ منافع ایران مطابق توافق هسته‌ای، صرفاً یک گزینه را انتخاب کنند.

وی تاکید کرد: انتظار بیهوده برای کمک اروپایی‌ها تاکنون فرصت‌های زیادی را از ایران گرفته است، وجود این تصور در اروپایی‌ها که ایران اقدام جدی در برابر خروج آمریکا از برجام انجام نخواهد داد، آنها را در عدم انجام تعهداتشان جدی‌تر کرده است، دستگاه دیپلماسی باید این تصور را با اقدامی قاطع تغییر دهد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4612974/حجم-بالای-پرونده-های-ورودی-به-دستگاه-قضائی-نگران-کننده-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.