خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ صدور جواز تاسیس واحدهای صنعتی در زنجان ۲۸ درصد رشد یافت
اخبار زنجان/ صدور جواز تاسیس واحدهای صنعتی در زنجان ۲۸ درصد رشد یافت

اخبار زنجان/ صدور جواز تاسیس واحدهای صنعتی در زنجان ۲۸ درصد رشد یافت

به گزارش «ابهرآنلاین»، ناصر فغفوری روز سه شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان افزود: سال قبل 763 جواز و سال ماقبل آن 598 جواز یرای این واحدها صادر شد که با توجه به شرایط اقتصادی حاکم، مطلوب به شمار می آید.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: همچنین در این مدت سرمایه گذاری در صنعت 105 هزار میلیارد ریال بود که رشد بالای 144 درصدی و اشتغال 18 هزار و 872 نفری رشد 62 درصدی را تجربه کرد.
فغفوری تصریح کرد: سهم استان در میزان صدور جواز تاسیس کشور سه درصد، سرمایه گذاری چهار درصد و اشتغال 3.4 درصد از مجموع کل کشور را به خود اختصاص داده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان اظهار داشت: هدف گذاری استان جهت ایجاد اشتغال برای سال گذشته 7هزار و 492 نفر بود که 11هزار و 895 نفر با 159 درصد اشتغال محقق شد.
فغفوری تاکید کرد: سال 96 موفق شدیم 29 واحد صنعتی را احیا کنیم و سال 97 نیز موفق به احیای 13 واحد صنعتی شدیم، هم اکنون 62 معدن غیرفعال و 320 معدن فعال داریم که این تعداد 2هزار و 671 شغل ایجاد کرده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان افزود: در حوزه صادرات غیرنفتی 110 درصد هدفگذاری های استان در سال گذشته محقق شده و تلاش می کنیم تا رویکردهای وزارت صمت را در استان با دقت اجرایی کنیم.
فغفوری خاطرنشان کرد: تمرکز بر رونق تولید، رفع موانع تولید، نگاه ویژه به معادن، توجه به صنایع دانش بنیان، توسعه همکاری های بین المللی با رویکرد دیپلماسی اقتصادی و توسعه صادرات از جمله راهبردهای این سازمان در استان است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: از ابتدای دولت یازدهم تا کنون حدود 5 هزار تراکتور و 110 کمباین به تجهیزات کشاورزی استان اضافه شده است.
حسین جعفری با اشاره به اهمیت صرفه جویی در منابع آبی، تاکید کرد: کل اراضی آبی استان 187 هزار هکتار و 124 هزار هکتار از آن مستعد تغییر به آبیاری نوین است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان تصریح کرد: بیش از 54 هزار هکتار تاکنون به سیستم آبیاری نوین مجهز شده است و در تلاش هستیم تا با حمایت از کشاورز و تسهیل شرایط این میزان را افزایش دهیم.
جعفری خاطرنشان کرد: سعی داریم تا بذر گواهی شده گندم آبی را تا سال 1400 به 65 درصد پوشش کل گندمزارهای آبی افزایش دهیم و این افزایش در گندم دیمی 45 درصد خواهد بود.
3216/6085

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.