خانه » اخبار » اثبات تعامل وتفاهم ایران به افکارعمومی جهان تنهادستاورد برجام است
اثبات تعامل وتفاهم ایران به افکارعمومی جهان تنهادستاورد برجام است

اثبات تعامل وتفاهم ایران به افکارعمومی جهان تنهادستاورد برجام است

به گزارش «ابهرآنلاین» به نقل از دفتر امام جمعه ابهر، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های نماز جمعه شهر ابهر با اشاره به فرا رسیدن ماه رمضان با همه برکات معنوی اظهار کرد: بر اساس فرمایشات بزرگان دین، این ماه همان ماه فرصت‌هاست که می‌توان از آن برای زندگی دنیا و آخرت بهره گرفت.

خطیب جمعه ابهر به دیدار هزاران نفر از معلمان و فرهنگیان با مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار ضمن تذکر در امور آموزش و پرورش نکاتی را خطاب به معلمان و مسؤولان ارائه کردند.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب معلمان را پرورش‌دهنده مهم‌ترین سرمایه یک ملت یعنی سرمایه انسانی می‌دانند، افزود: معظم‌له با انتقاد از سند ۲۰۳۰ فرمودند: غربی‌ها انتظار دارند معلمانِ متدین ما که علاقه‌مند به آینده کشور هستند، در کلاس درس خود برای آن‌ها سرباز تربیت کنند.

رحیمی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان از کسانی که در صدد تضعیف روحیه انقلابی هستند انتقاد کرده است، گفت: روحیه انقلابی به‌منزله جان و روح این ملت است و خداوند از کسانی‌که در این مسئله تشکیک و آن را تضعیف کنند، نخواهد گذشت، البته تصمیم و اقدام انقلابی به‌معنای بی‌توجهی به نقد عالمانه نیست، چرا که استقبال از نقد عالمانه، جز روحیه انقلابی است.

امام جمعه ابهر اثبات تعامل و تفاهم مردم ایران به افکار عمومی جهان را تنها دستاورد برجام دانست و ادامه داد: ملت بزرگ و فهیم ایران، اهل تعامل، تفاهم و مذاکره است و همواره پایبند به معاهدات بین‌المللی در این مقطع حساس تاریخ بوده است.

وی با تاکید بر عدم تعهد دولت آمریکا به قوانین بین‌المللی افزود: این بی‌قانونی و پایبند نبودن به پیمان‌های بین‌المللی باعث ایجاد تهدیداتی در نظام بین‌الملل شده است به طوری که آمریکا امروزه آرام آرام از پیمان‌های بین‌الملل خارج می‌شود.

رحیمی خروج دیگر دولت‌ها از پیمان‌های بین‌المللی را از نتایج اقدامات دولت آمریکا دانست و ادامه داد: ادامه این وضعیت در نهایت به‌نوعی هرج و مرج بین‌المللی منتج خواهد شد، هر چند پیمان‌های بین‌المللی در مواقع بحران، کارایی لازم را ندارند اما آمریکا با این‌گونه اقدامات خود، در حال نابودی تمامی قوانینی است.

وی تاکید کرد: تخطی آمریکا از قوانین بین‌المللی، خروج از توافق‌ها و تحریک دیگر کشورها برای زیر پا گذاشتن نهادهای بین‌المللی در نهایت می‌تواند بزرگترین چالش امنیتی را پیش روی نظام بین‌الملل قرار دهد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4607068/اثبات-تعامل-وتفاهم-ایران-به-افکارعمومی-جهان-تنهادستاورد-برجام

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.