خانه » اخبار » مهاجرت زنبورداران به مناطق ییلاقی زنجان آغاز شد
مهاجرت زنبورداران به مناطق ییلاقی زنجان آغاز شد

مهاجرت زنبورداران به مناطق ییلاقی زنجان آغاز شد

به گزارش «ابهرآنلاین» و به نقل از جهاد کشاورزی استان زنجان، سید محمد علی صادقی از آغاز کوچ زنبورداران مهاجر به مناطق ییلاقی استان زنجان خبر داد و افزود: مهاجرت زنبورداران از مناطق جنوبی کشور به مناطق ییلاقی زنجان آغاز شده و مهاجرت زنبورداران به این مناطق تا پایان اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

وی اظهار کرد: زنبورداران از استان‌های خوزستان، بوشهر و هرمزگان و دیگر مناطق جنوبی به مناطق ییلاقی زنجان مهاجرت می‌کنند. این زنبورداران مهاجر طبق آمار پارسال حدود ۱۰ هزار کلنی زنبورعسل خود را در مناطق ماه‌نشان، ابهر، خدابنده، زنجان مستقر می‌کنند.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: آب و هوای مطبوع بهاری و رویش گل‌ها و گیاهان مختلف در استان زنجان عوامل عمده مهاجرت زنبورداران به استان زنجان است.

صادقی تأکید کرد: طی سال گذشته ۲۱ تن انواع فرآورده‌های زنبورعسل در استان زنجان تولید شد که از این میزان بیش از یک هزار و ۷۷ تن آن عسل بوده است و بر اساس سرشماری «ابهرآنلاین»ماه سال ۹۷، ۱۱۱ هزار و ۶۹۱ کندوی زنبورعسل در استان به ثبت رسیده که از این تعداد ۲۷۰ کندو بومی و مابقی مدرن بوده است.

وی گفت: هم‌اکنون هزار و ۷۳۳ نفر در استان مشغول زنبورداری هستند که از این تعداد ۸۷۰ نفر به‌صورت ثابت و شغل اصلی به آن می‌پردازند.

استان زنجان ۲ هزار و ۲۵۲ زنبورستان دارد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4592122/مهاجرت-زنبورداران-به-مناطق-ییلاقی-زنجان-آغاز-شد

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.