خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ شوراها باید بازوان اجرایی و همیاران دولت قلمداد شوند
اخبار زنجان/ شوراها باید بازوان اجرایی و همیاران دولت قلمداد شوند

اخبار زنجان/ شوراها باید بازوان اجرایی و همیاران دولت قلمداد شوند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، سجاد خدایی ظهر دوشنبه در نشست رئیس و اعضای با شورای اسلامی استان زنجان در محل ساختمان شماره ۲ استانداری زنجان، افزود: شورای استان با توجه به نفوذپذیری و گستردگی که در شهرها و روستاها دارد می‌توانند در زمینه ساخت مسکن برای محرومین با بنیاد مسکن همکاری خوبی داشته باشد.

وی اظهار کرد: خدمات بنیاد مسکن در بحث ساخت و مقاوم‌سازی مسکن برای روستاها در استان بسیار خوب بوده و قابل‌تقدیر است.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان گفت: آنچه مهم است و شورای استان در دوره پنجم بعد از آغاز کار به آن اهتمام ویژه داشته و ورود کرده است، مباحث نظارتی و تصمیم سازی بوده است.

خدایی تأکید کرد: شورای اسلامی استان زنجان در دور پنجم درصدد پویایی و تدوین سند جامعی است که سنگ بنایی در طرح‌های عمرانی در شهری و روستایی ایجاد کند.

وی افزود: سال گذشته با فراز و نشیب‌ها و چالش‌های بسیار متعدد با دیپلماسی بین‌المللی و تحریم‌ها و تصمیمات بانکی و اقتصادی در خصوص کنترل بازار تمام شد و امسال بسیاری از مردم مشکلات اقتصادی و معیشتی را سپری کردند.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان بابیان اینکه تعدادی از واحدها و تولیدی نوسانات ارزی به ورطه کشیده شدند، گفت: از منظر نظام سیاسی یک انسجام ملی و وحدت ملی در تمام شرایط نامساعد اقتصادی ایجاد شد و تمام مشکلات را پشت سر گذاشتیم و در مقابل دشمنان انقلاب این انسجام و این یکدلی تمامی سختی‌ها تحمل شد.

خدایی با بیان اینکه در سال ۹۷ مردم و واحدهای تولیدی در زمینه اقتصاد و عرصه کسب و کار دچار مشکلاتی شدند، گفت: مقام معظم رهبری برای برون رفت از مشکلات حوزه اقتصاد و کسب و کار و همچنین افزایش اشتغال در کشور سال جاری را به عنوان سال «رونق تولید» نامگذاری کردند.

وی با بیان اینکه سال ۹۸ باید برای رسیدن اهداف سال که از سوی مقام معظم رهبری به نام «رونق تولید» نامگذاری شده است مسیر پر چالشی وجود دارد، افزود: برای سال ۹۸ اتحاد و همدلی بیش از بیش باشد و جهادی و انقلابی کار شود و شعار محقق شود باید اقدامات عملیاتی در دستور کار قرار گیرد.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان با بیان اینکه در حادثه سیل اخیر برخی‌ها رفتارهای پوپولیستی و نمایشی انجام دادند، گفت: برای پیشبرد اهداف و تحقق برنامه‌ها باید از رفتارهای نمایشی و عوام‌فریبانه پرهیز شود.

خدایی با تاکید بر اینکه اقدامات عوام‌فریبانه و پوپولیستی مانع از پیشبرد اهداف می‌شود، افزود: برای اینکه بتوانیم اتفاقات مثبتی رقم بزنیم باید دست از این اقدامات پوپولیستی برداشته و برای رفع مشکلات کشور کمر همت ببندیم.

خدایی که معتقد است در وقایع اخیر برخی مسئولین اقدامات نمایشی و عوام‌فریبانه انجام دادند، ادامه داد: برای تحقق اهداف سال رونق تولید، مسئولین باید از اقدامات و رفتارهای عوام‌فریبانه و پوپولیستی پرهیز کنند و کمر همت ببندند و وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان با تاکید بر اینکه برای تحقق شعار سال اقتضائات و شرایط امروز کشور، فعالیت‌های جهادی و انقلابی می‌طلبد، گفت: طی یک دهه اخیر خشکسالی‌ها و نبود زیرساخت‌های لازم، مانع مانایی و پویایی روستاییان در روستاها شده است.

خدایی افزود: تمام اعضای شورا را مردم انتخاب کردند و تمام اهداف و سازمان‌ها تنها هدفشان خدمت به مردم است ولی برخی قوانین و دستورالعمل‌ها مانع اجرای برخی از اقدامات می‌شود.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان ادامه داد: شورای استان در سال جاری اقدامات مدیریتی را در دستور کاری خود دارد و همکاری شورا در بحث تهیه طرح هادی روستایی همکاری لازم انجام می‌شود.

خدایی گفت: بحث تعرفه‌های عوارض ساخت مسکن روستایی مدنظر است و در روستاها به این امر مهم توجه جدی خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان خواستار توجه به نهاد شوراها در زمینه برنامه‌ریزی‌ها شد و گفت: در حال حاضر جایگاه شورا به‌عنوان یک جایگاه تشریفاتی مطرح است و در سایر تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها نظرات شوراها دخالت داده نمی‌شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4591546/شوراها-باید-بازوان-اجرایی-و-همیاران-دولت-قلمداد-شوند

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.