خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۹۵ درصد مزارع سردآبی زنجان مجهز به تجهیزات نوین آبزی‌پروری است
اخبار زنجان/ ۹۵ درصد مزارع سردآبی زنجان مجهز به تجهیزات نوین آبزی‌پروری است

اخبار زنجان/ ۹۵ درصد مزارع سردآبی زنجان مجهز به تجهیزات نوین آبزی‌پروری است

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از جهاد کشاورزی استان زنجان، منصور حقی راد لزوم ارتقای مکانیزاسیون در واحدهای آبزی‌پروری را مورد تأکید قرار داد و افزود: توجه هرچه بیشتر به امر مکانیزاسیون در تمام مراحل تولید، فرآوری و توزیع محصولات آبزی، موجب رقابت‌پذیری بیشتر شده و درنهایت تولید اقتصادی را به همراه دارد.

وی اظهار کرد: مکانیزاسیون در صنعت آبزی‌پروری فرآیند تغییرات کیفی در واحدهای تولید آبزیان با استفاده از ادوات، تجهیزات و فن‌آوری پیشرفته است و لذا توسعه مکانیزاسیون در این بخش باعث افزایش تولید و ارتقای کیفیت محصول شده و نهایتاً ارتقای بهره‌وری و توسعه پایدار را به همراه دارد.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان با تأکید بر مدیریت علمی و کارآمد مزارع آبزی‌پروری به‌منظور بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات موجود گفت: در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد از مزارع سرد آبی استان زنجان مجهز به تجهیزات آبزی‌پروری است.

حقی راد تأکید کرد: مکانیزه کردن واحدهای آبزی‌پروری و استفاده از تجهیزات در این بخش، نقش بسزایی در بهبود کیفیت آب مصرفی دارد به‌طوری که با ایجاد شرایط مطلوب فیزیکی و شیمیایی در محیط اکوسیستم آبی زمینه رشد بهتر ماهی آبزی را فراهم می‌کند.

وی بابیان اینکه تحقیقات در استان نشان‌دهنده افزایش تولید ۲۵ درصدی آبزیان پرورشی در مزارع مکانیزه است، افزود: به‌کارگیری تجهیزات نوین آبزی‌پروری در مزارع جزو الزامات ادامه فعالیت در این استان محسوب می‌شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4591319/۹۵-درصد-مزارع-سردآبی-زنجان-مجهز-به-تجهیزات-نوین-آبزی-پروری-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.