خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ رونق اقتصادی، بارگیری ریلی کالا در زنجان را ۲۱۶درصد رشد داد
اخبار زنجان/ رونق اقتصادی، بارگیری ریلی کالا در زنجان را ۲۱۶درصد رشد داد

اخبار زنجان/ رونق اقتصادی، بارگیری ریلی کالا در زنجان را ۲۱۶درصد رشد داد

علی خدایی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: سال 97 در راه آهن منطقه شمالغرب کشور یک میلیون و 813 هزار و 588 تن ظرفیت بارگیری کالا به مقصدهای ترکیه و کشورهای آسیای میانه شامل اربکستان، قزاقستان، ترکمنستان و تاجیسکتان بوده است.
وی اظهارداشت: 455 میلیون و880 هزار و 306 تن بار در هر کیلومتر جابجا شده است که تن کیلومتر بارگیری کالا در این منطقه از راه آهن نسبت به سال 96 رشد 91 درصدی یافت.
سرپرست راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: سال 97 در این منطقه یک میلیون و 521 هزار و 245 تن بار تخلیه شده است که در این بخش نیز رشد 151 درصدی نسبت به سال 96 داریم.
خدایی اضافه کرد: ایستگاه های باری بناب در محدوده زنجان و قزوین جزو ایستگاه های باز بین المللی باری در راه آهن منطقه شمالغرب کشور صادرات و واردات بین المللی کالا توسط حمل و نقل ریلی انجام می شود.
وی، عمده محموله های جابجا شده از خط ریلی ایستگاه باز بین المللی بار بناب را مواد شوینده، کانتینر، ذرت و دانه های روغنی، خمیر کاغذ، خاک سنگ روی، چوب و تخته، سیمان پاکتی و کلینگر سیمان، گندم، لوازم خانگی، کاشی برشمرد و افزود: همچنین مواد اولیه و صنعتی نیز از ترکیه و بنادر جنوبی وارد می شود.
به گزارش «ابهرآنلاین»، تخلیه بار در ایستگاه باز بین المللی بناب با کد 0710 فعال است و این ایستگاه در شبکه (UIC) شناخته شده است.
ایستگاه باز بین المللی بار بناب یک ایستگاه بعد از سلطانیه قرار دارد، 2 ایستگاه باری دیگر نیز در راه آهن منطقه شمالغرب کشور و در استان‌های قزوین و مراغه فعال است و در این ایستگاه‌ها ترانزیت خارجی، حمل و بارگیری می شود.
ایستگاه باز بین المللی بناب، مبدا و مقصد بار ترانزیت در سطح شبکه های راه آهن‌های دنیا (UIC) شده است.
شبکه‌های راه آهن عضو اتحادیه بین المللی راه آهن‌ها می توانند از این ایستگاه به عنوان مبداء و مقصد کالا استفاده کنند.
9505/6085

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.