خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ تمهیدات لازم برای مقابله با سیل احتمالی در زنجان پیش‌بینی‌شده است
اخبار زنجان/ تمهیدات لازم برای مقابله با سیل احتمالی در زنجان پیش‌بینی‌شده است

اخبار زنجان/ تمهیدات لازم برای مقابله با سیل احتمالی در زنجان پیش‌بینی‌شده است

علی باقری در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» بابیان اینکه بارندگی‌ها در استان زنجان به سه بخش مسکن، کشاورزی و تأسیسات زیر بنایی خسارت وارد کرد، افزود: درمجموع خسارت واردشده در استان زنجان ۲۵۷ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه بیشترین خسارت وارد شده بر اثر بارش‌های نیمه نخست فروردین ماه مربوط به بخش مسکن، است، اظهار کرد: بارش‌ها ۱۴۱ میلیارد تومان به بخش مسکن استان زنجان خسارت وارد کرد که این امر لزوم توجه به مقاوم سازی واحدهای مسکونی را بیشتر نشان می‌دهد.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان بابیان اینکه واحدهای مسکونی و باغات و زمین‌های کشاورزی که بیمه هستند مشمول دریافت تسهیلات خواهند بود، گفت: پرداخت تسهیلات مقاوم‌سازی در دستور کار دولت است و تسهیلات با کارمزد ۵ درصد است.

باقری با بیان اینکه با تصویب هیئت دولت در آینده تسهیلات به خسارت دیدگان پرداخت می‌شود، تأکید کرد: دولت در پرداخت تسهیلات جدی است و خانواده‌های خسارت دیده نگران نباشند.

وی بابیان اینکه طبق گزارش هواشناسی بارش‌ها در استان زنجان تداوم دارد، افزود: تمام دستگاه‌های عضو مدیریت بحران در آماده‌باش کامل هستند و مدیریت لازم برای مواقع بحرانی مدنظر است.

باقری گفت: در حال حاضر مشکل خاصی در استان زنجان وجود ندارد و همه تمهیدات لازم برای مقابله با بحران سیل و حوادث احتمالی در این استان پیش‌بینی‌شده است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4585409/تمهیدات-لازم-برای-مقابله-با-سیل-احتمالی-در-زنجان-پیش-بینی-شده

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.