خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ افزایش ۲۲ درصدی مشارکت مردم در مراکز نیکوکاری زنجان
اخبار زنجان/ افزایش ۲۲ درصدی مشارکت مردم در مراکز نیکوکاری زنجان

اخبار زنجان/ افزایش ۲۲ درصدی مشارکت مردم در مراکز نیکوکاری زنجان

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از کمیته امداد استان زنجان، هدایت صفری، گفت: ۹ میلیارد و ۴۰۷ میلیون تومان کمک‌های مردمی از طریق ۲۵ مرکز نیکوکاری استان زنجان جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۲ درصد رشد داشته است.

وی اظهار کرد: هدف از ایجاد این مراکز ترویج و توسعه فرهنگ انفاق، احسان و نیکوکاری و هم افزایی در اقدامات نیکوکارانه است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان گفت: توانمندسازی محرومان و کاهش فقر در جامعه، شناسایی نیازمندان واقعی محله و ارائه خدمت به آن‌ها در محل سکونت خود، ترویج سنت‌های حسنه اسلامی و توسعه مشارکت‌های مردمی از جمله اهداف راه‌اندازی مراکز نیکوکاری در استان زنجان است.

صفری تأکید کرد: کمیته امداد با استفاده از شیوه‌های نوین الکترونیکی و افزایش مراکز نیکوکاری در استان می‌کوشد که سطح همکاری خیران را افزایش داده و خدمات کیفی‌تری را به اقشار آسیب‌پذیر ارائه دهد.

وی بابیان اینکه کمیته امداد هیچ‌گونه دخالتی در نحوه توزیع کمک‌های جمع‌آوری‌شده در مراکز نیکوکاری نداشته و فقط نقش نظارتی دارد، تأکید کرد: فعالیت این مراکز با مدیریت مردم و خیرین، با محوریت هیئت امنای مراکز انجام می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان گفت: برنامه‌ریزی شده که امسال با ایجاد ۱۱۰ مرکز جدید نسبت به واگذاری کارها به مردم با محوریت مساجد و رویکرد فقرزدایی اقدام کنیم.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4582277/افزایش-۲۲-درصدی-مشارکت-مردم-در-مراکز-نیکوکاری-زنجان

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.