خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ فیلم«چهار هیپی در زنجان» تولید می شود
اخبار زنجان/ فیلم«چهار هیپی در زنجان» تولید می شود

اخبار زنجان/ فیلم«چهار هیپی در زنجان» تولید می شود

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، این فیلم مستند با نگاهی به ماجرای تاریخی سال ۱۳۵۰ زنجان که به اسلام آوردن چهار خارجی نزد مرجع فقید حضرت آیت الله العظمی سید محمد عزالدین حسینی زنجانی اما جمعه وقت زنجان انجامید، می‌پردازد.

کارگردان فیلم «چهار هیپی در زنجان» در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: در سال ۸۲ از طریق مرحوم احمد کلامی مترجم زبان انگلیسی ماجرای جالبی مبنی بر اسلام آوردن چهار تحصیلکرده اروپایی نزد فقیه عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی سید عزالدین حسینی زنجانی شنیدم که خود ایشان مترجم آن چهار جوان هیپی و رابط اصلی چهار هیپی با امام جمعه وقت بودند و طبق تحقیقاتی از بیت آن مرجع عالیقدر ماجرای آن را به صورت کامل در یکی از هفته نامه‌های زنجان نوشتم و در همان زمان قصد ساخت مستند آن را داشتم که بدلیل نواقص اسناد و مدارک و عدم دسترسی به اشخاص مرتبط، این موضوع مسکوت ماند.

احدیان افزود: البته ناگفته نماند در همان زمان با مرحوم کلامی با حضور در مشهد و بیت آیت الله زنجانی گفتگویی در این خصوص با آن مرجع عالیقدر انجام گرفت که هم اکنون با توجه به فقدان ایشان تصاویر ارزشمندی در دست داریم.

وی ادامه داد: همچنین دکتر مجتبی حسینی الموسوی مدیر مؤسسه مشکات که مجری طرح این پروژه هستند طی پژوهش و تحقیقاتی در این خصوص افراد مرتبط با این موضوع را در تهران، مشهد و زنجان شناسایی و به اینجانب معرفی کردند.

احدیان با عنوان اینکه طی هماهنگی مؤسسه مشکات در اواخر اسفندماه سال گذشته با افراد مرتبط با این موضوع که در تهران ساکن بودند گفتگو و تصویربرداری صورت گرفت، افزود: همچنین اسناد منتشر شده ساواک و چند قطعه عکس و همچنین خبرهای منتشر شده خبر اسلام آوردن چهار هیپی در زنجان که در جراید آن دوران منتشر شده بود توسط دکتر حسینی در اختیار پروژه قرار گرفت که انشاالله در روزهای آتی با تمامی اشخاص شناسایی شده مرتبط با موضوع مصاحبه‌های انجام خواهد گرفت و پس از اتمام این گفتگوها بخش‌های ویژه این ماجرای تاریخی با حضور بازیگران در محل‌های مشخص بازسازی خواهد شد.

کارگردان زنجانی خاطر نشان ساخت: از جمله صحنه‌های بازسازی در این پروژه مستند داستانی، ورود چهار هیپی به زنجان، بحث‌های صورت گرفته آنان با آیت الله العظمی زنجانی، بستری شدنشان در بیمارستان شفیعیه زنجان و جشن مردم و بازاریان زنجان به مناسبت اسلام آوردن این چهار جوان تصویربرداری خواهد شد.

احدیان با بیان اینکه دکتر سید مجتبی حسینی الموسوی محقق و پژوهشگر این مجموعه «چهار هیپی در زنجان» است، است، افزود: ابوالفضل گلفام به عنوان نویسنده گی، ساسان قجر طراحی صحنه، حسن «ابهرآنلاین»آذر تصویر برداری، حسن «ابهرآنلاین» آذر، حمید پونه مدیر تولید، جلیل امیری پشتیبانی تولید و فرید احدیان تهیه کنندگی و کارگردانی این مجموعه را بر عهده دارند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4581409/فیلم-چهار-هیپی-در-زنجان-تولید-می-شود

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.